צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

טבעות אירוסין מעוצבות לסוגיהן

המונח טבעות אירוסין מעוצבות הינו כללי ומתאר מבחר רחב של טבעות אירוסין. רוב הטבעות היום נחשבות כטבעות מעוצבות. על מנת להבחין בהבדלים  של טבעות אירוסין מעוצבות ולא מעוצבות צריך לדעת מה נחשב כטבעת אירוסין מעוצבת.

מהי טבעת אירוסין מעוצבת?

כל טבעת המתאפיינת בעיטורים שונים, ובשיבוץ אבנים נוספות מעבר ליהלום המרכזי הינה נחשבת בקטגורית טבעות האירוסין המעוצבות, אפילו העיצוב העדין ביותר.

מה היא טבעת אירוסין שאינה מעוצבת?

טבעות אירוסין קלאסיות המכונות בשפה המקצועית טבעות בסגנון סוליטר. טבעות אלו מתאפיינות ביהלום אחד מרכזי וללא תוספות של יהלומים או אבני חן יקרות נוספות. טבעת עשויה זהב לבן או צהוב, עם יהלום מוגבה המחוזק על ידי 4-6 שיניים קטנות.

סוגי עיצובים נפוצים תחת הקטגוריה טבעות מעוצבות:

סגנון וינטאג'- טבעות בעלות מראה עתיק, עם השפעות עיצוב מהמאה ה- 19 והמאה ה-18. בסגנון עיצוב זה הדגש הוא על הפרטים הקטנים, בניגוד לטבעות האירוסין הקלאסיות שהמראה שלהן די אחיד, הטבעות בסגנון וינטאג' מתאפיינות בשיבוץ של אבני חן יקרות מסוגים שונים ועיטורים על גבי הטבעת. טבעות אלו הרבה פעמים מהוות פרק ב' של טבעת האירוסין המקורית, בגלל שמדובר בסגנון יחסית חדש, נשים רבות רוצות עיצוב שונה לטבעת האירוסין הקלאסית שברשותן ולכן בסגנון העיצוב הזה (וינטאג') יש לא מעט אפשרויות לשדרוג.

טבעות בעיצוב עדין-מכיוון שטבעות האירוסין הקלאסיות הן עדיין המבוקשות ביותר, מעצבים רבים מנסים לשמר את הקו הנקי והעדין של הטבעת, אך מוסיפים לה מעט ייחודיות בעזרת שיבוץ אבנים צדדיות קטנות, פיתוחי מתכת עדינים מאוד, סגנון חיתוך מעט שונה של האבנים הצדדיות, ולאו דווקא החיתוך העגול והמוכר. הטבעות הנ"ל עדיין בעלות מראה קלאסי ועדין אבל שונה משאר הטבעות הקלאסיות.\

טבעות אירוסין בסגנון טוויסט- עוד באותו תחום של טבעות בעיצוב עדין נכנס גם עיצוב טוויסט, בסגנון זה יש שוני בצורת הטבעת, שהמרכז שלה מתאפיין בצורה סיבובית, זה יכול להיות באמצעות שתי זורעות מקבילות, שמתאחדות במכרז הטבעת על ידי היהלום המרכזי או בתנועה סיבובית אחרת. הטבעות שומרות על קו עיצוב נקי ועדין אך השוני בין סוגי הטבעות בסגנון טוויסט הינו ברור לעין מטבעת אחת לאחרת.

בטבעות אירוסין מעוצבות ניתן להעשיר את מראה הטבעת ואת מראה היהלום המרכזי בעזרת יהלומים קטנים נוספים, לדוגמה: יהלומים קטנים סביב היהלום המרכזי, השיבוץ מעניק ליהלום היקף רב יותר, שיוצר אשליה של יהלום גדול במיוחד, כמן כן היהלומים הקטנים שסביבו מעניקים יותר ברק וכך הוא נראה עוצמתי יותר.  

כמו כן ניתן לעצב טבעות אירוסין לפי צורה מיוחדת כגון: לב, מעוין, מרובע, כוכב או פרח, השימוש בצורות חיתוך שונות ומשחק נכון של יהלומים צדדים יוצרים מגוון רחב של עיצובי צורות מיוחדות.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

גיל הזהב וטבעות אירוסין

שמענו לא מעט על סיפורי אהבה שנרקמו בשנים המאוחרות בבית אבות או מועדוני קשישים, בהם נוגים לבלות קשישים אלמנים ואלמנות.

להמשך קריאה

החלטתם להתארס, מה עכשיו?

אתם יוצאים עם מישהי כבר תקופה ארוכה והכול מרגיש לכם נכון, היא אהבת חייכם ואתם בטוחים שאתם רוצים להתחתן איתה. מה עושים עם זה כעת, כיצד מתקדמים לשלב הבא? התשובה היא פשוטה מאוד אנחנו צריכים להציע לה הצעת נישואים וכמה שיותר מהר יותר טוב. הצעת נישואין יכולה לבוא במגוון צורות ואין בה נכון ולא נכון.

להמשך קריאה

טבעת אירוסין שלושה יהלומים אפשרות יוצאת מן הכלל

אחת האפשרויות הטובות ביותר עמן ניתן (ואף מומלץ) להציע לבת הזוג נישואין בצורה מרגשת ועוצרת נשימה לכל הדעות היא בעזרת טבעת אירוסין שלושה יהלומים. אודותיה של הטבעת ויתרונותיה השונים נעסוק בדיוק במאמר הנ"ל.
 

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות