צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

סגנונות חיתוך שונים ליהלומים

כל יהלום נמדד על 4 תכונות עיקריות שקובעות את מחירו: ניקיון, צבע, משקל וחיתוך.

הניקיון והצבע הן התכונות הגולמיות של כל יהלום. לעומת זאת המשקל מושפע מהליטוש שעובר היהלום ומצורת החיתוך שלו, החיתוך קובע את יופי היהלום בהתחשב בתכונות האחרות שלו כגון: צבע וניקיון, והמטרה של החיתוך היא להבליט את התכונות הגולמיות הקיימות בו  בכדי ליצור ברק וזוהר כובש, תוך שמירה על משקלו המקורי של היהלום כחומר גלם.

סוגי החיתוכים המבוקשים ביותר בתחום טבעות אירוסין

חיתוך ROUND- חיתוך שממבט עליון מעניק צורה עגולה של היהלום אבל צורתו היא מעין חרוט שבחלקו העליון נראה כצורת עיגול ובחלקו התחתון צורת משולש שווה שוקיים. זוהי צורת החיתוך הכי מבוקשת בתחום של טבעות אירוסין. את צורת החיתוך המושלמת פיתחו במשך כמאה שנים על ידי חישובים מתמטיים ונוסחאות על מנת להגיע לצורת חיתוך המדויקת ביותר שמעניקה ליהלום ברק וזוהר. 

חיתוך PRINCESS- צורת החיתוך השנייה במדרג הפופולאריות, גם כאן מדובר בצורת חיתוך מאוד מבוקשת, החיתוך ממבט עליון הינו מרובע עם פינות חדות, אך בחלקו התחתון מזכיר חרוט מרובע. צורת החיתוך הנ"ל מעניקה ליהלום מראה מיוחד וייחודי, אם מדובר בשיבוץ של טבעת אירוסין, ניתן לשבץ סביב היהלום אבנים קטנות באותו חיתוך ללא שימוש של מחיצות ממתכת.

חיתוך EMERALD-  מזכיר את הצורה המרובעת של חיתוך PRINCESS, אך עם שינוי בפינות, פינות המרובע מלוטשות לצורה ישרה. והמבנה של היהלום שמתקבל הינו מדורג. המראה האופטי של חיתוך זה הינו ייחודי ואפקט הזוהר שלו מרובה.

חיתוך ASSCHER- צורת חיתוך מאוד דומה EMERALD, למרות בחיתוך זה יש מעיין אוהל שצדדיו חתוכים ומעניקים לצורת החיתוך הזו ברק רב, והחזרת אור מכווינים רבים של היהלום.

חיתוך MARQUISE- בצורת חיתוך זו אנו מקבלים אבן בצורת עין, צורת חיתוך זו גורמת למקסום מראה הגודל של היהלום וניתן לשלב את עם יהלום בצורת חיתוך זו גם פנינים לבנות בצדדים שמדגישים את היופי שבחיתוך הנ"ל. במידה ואתם זקוקים לעוד עזרה או שדרוג בטבעות האירוסין קראו מאמר זה בלחיצת קליק.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

טבעות אירוסין על פני ההיסטוריה

מאז ומעולם בני אדם בחרו את בן או את בת הזוג שלהם. אנשים תמיד החליטו אם איזה איש או אישה הם יבלו את שארית ימי החיים שלהם. כך למשל עוד בתקופת התנ"ך בחר אברהם אבינו את שרה ויצחק בחר להתחתן עם רבקה. 

להמשך קריאה

איך לבחור טבעות אירוסין

כאשר מחליטים להציע נישואין, חשוב מאוד לדאוג לאווירה המתאימה שכן ההצעה היא אירוע שזוכרים לכל החיים. בתוך כך, חשוב מאוד להעניק טבעת אירוסין יפה, כזאת שנבחרה בקפידה. מכיוון שצעד כזה נעשה לרוב על ידי בן הזוג, שלא בהכרח נחשב למבין גדול בענייני טבעות בכלל וטבעות לאירוסין בפרט, אנו מציגים מדריך מקוצר לבחירה נכונה של טבעת אירוסין.

להמשך קריאה

כל מה שצריך לדעת על יהלומים

כולנו יודעים כיצד נראה יהלום ומתפעלים ממראהו, אך חשוב שנדע שמדובר למעשה במינרל שנוצר באדמה בתהליך ארוך של מליוני שנים בתאני לחץ וחום.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2024 - הצהרת נגישות