צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

סגנונות חיתוך שונים ליהלומים

כל יהלום נמדד על 4 תכונות עיקריות שקובעות את מחירו: ניקיון, צבע, משקל וחיתוך.

הניקיון והצבע הן התכונות הגולמיות של כל יהלום. לעומת זאת המשקל מושפע מהליטוש שעובר היהלום ומצורת החיתוך שלו, החיתוך קובע את יופי היהלום בהתחשב בתכונות האחרות שלו כגון: צבע וניקיון, והמטרה של החיתוך היא להבליט את התכונות הגולמיות הקיימות בו  בכדי ליצור ברק וזוהר כובש, תוך שמירה על משקלו המקורי של היהלום כחומר גלם.

סוגי החיתוכים המבוקשים ביותר בתחום טבעות אירוסין

חיתוך ROUND- חיתוך שממבט עליון מעניק צורה עגולה של היהלום אבל צורתו היא מעין חרוט שבחלקו העליון נראה כצורת עיגול ובחלקו התחתון צורת משולש שווה שוקיים. זוהי צורת החיתוך הכי מבוקשת בתחום של טבעות אירוסין. את צורת החיתוך המושלמת פיתחו במשך כמאה שנים על ידי חישובים מתמטיים ונוסחאות על מנת להגיע לצורת חיתוך המדויקת ביותר שמעניקה ליהלום ברק וזוהר. 

חיתוך PRINCESS- צורת החיתוך השנייה במדרג הפופולאריות, גם כאן מדובר בצורת חיתוך מאוד מבוקשת, החיתוך ממבט עליון הינו מרובע עם פינות חדות, אך בחלקו התחתון מזכיר חרוט מרובע. צורת החיתוך הנ"ל מעניקה ליהלום מראה מיוחד וייחודי, אם מדובר בשיבוץ של טבעת אירוסין, ניתן לשבץ סביב היהלום אבנים קטנות באותו חיתוך ללא שימוש של מחיצות ממתכת.

חיתוך EMERALD-  מזכיר את הצורה המרובעת של חיתוך PRINCESS, אך עם שינוי בפינות, פינות המרובע מלוטשות לצורה ישרה. והמבנה של היהלום שמתקבל הינו מדורג. המראה האופטי של חיתוך זה הינו ייחודי ואפקט הזוהר שלו מרובה.

חיתוך ASSCHER- צורת חיתוך מאוד דומה EMERALD, למרות בחיתוך זה יש מעיין אוהל שצדדיו חתוכים ומעניקים לצורת החיתוך הזו ברק רב, והחזרת אור מכווינים רבים של היהלום.

חיתוך MARQUISE- בצורת חיתוך זו אנו מקבלים אבן בצורת עין, צורת חיתוך זו גורמת למקסום מראה הגודל של היהלום וניתן לשלב את עם יהלום בצורת חיתוך זו גם פנינים לבנות בצדדים שמדגישים את היופי שבחיתוך הנ"ל. במידה ואתם זקוקים לעוד עזרה או שדרוג בטבעות האירוסין קראו מאמר זה בלחיצת קליק.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

מה הם הדברים בלעדיהם לא תרכשו טבעת?

ישנם לא מעט מדריכים שמטרתם להדריך אתכם איך לבצע רכישה נכונה של טבעות אירוסין מיוחדות. אז לצד מדריכים מסוג זה, ישנם גם מדריכים כמו המדריך הבא, שמטרתם לשקף לכם מה באמת חשוב במעמד הרכישה ועל מה לא תוכלו לוותר לעולם. זכרו: תעודה גמולוגית הינה בגדר חובה, תקציב הינו חיוני, מידע על טעמה האישי יכול לסייע לכם, המלצות יעניקו לכם שקט נפשי והפרפרים בבטן – הם אלו שיעידו כי אתם עושים את הבחירה הנכונה.

להמשך קריאה

טבעות אירוסין מעוצבות לסוגיהן

המונח טבעות אירוסין מעוצבות הינו כללי ומתאר מבחר רחב של טבעות אירוסין. רוב הטבעות היום נחשבות כטבעות מעוצבות. על מנת להבחין בהבדלים  של טבעות אירוסין מעוצבות ולא מעוצבות צריך לדעת מה נחשב כטבעת אירוסין מעוצבת.

להמשך קריאה

מה דעתכם על כריעת ברך בחנות התכשיטים?

מהרגע שבו הודעתם לקרובים שלכם שאתם עומדים לעשות את הצעד ולהציע נישואין, נדמה כי כולם נרתמים לסייע לכם בבחירות השונות: בחירת החנות בה תרכשו את הטבעת, בחירת הטבעת בעצמה והמקום בו תציעו נישואין.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022