צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

סגנונות חיתוך שונים ליהלומים

כל יהלום נמדד על 4 תכונות עיקריות שקובעות את מחירו: ניקיון, צבע, משקל וחיתוך.

הניקיון והצבע הן התכונות הגולמיות של כל יהלום. לעומת זאת המשקל מושפע מהליטוש שעובר היהלום ומצורת החיתוך שלו, החיתוך קובע את יופי היהלום בהתחשב בתכונות האחרות שלו כגון: צבע וניקיון, והמטרה של החיתוך היא להבליט את התכונות הגולמיות הקיימות בו  בכדי ליצור ברק וזוהר כובש, תוך שמירה על משקלו המקורי של היהלום כחומר גלם.

סוגי החיתוכים המבוקשים ביותר בתחום טבעות אירוסין

חיתוך ROUND- חיתוך שממבט עליון מעניק צורה עגולה של היהלום אבל צורתו היא מעין חרוט שבחלקו העליון נראה כצורת עיגול ובחלקו התחתון צורת משולש שווה שוקיים. זוהי צורת החיתוך הכי מבוקשת בתחום של טבעות אירוסין. את צורת החיתוך המושלמת פיתחו במשך כמאה שנים על ידי חישובים מתמטיים ונוסחאות על מנת להגיע לצורת חיתוך המדויקת ביותר שמעניקה ליהלום ברק וזוהר. 

חיתוך PRINCESS- צורת החיתוך השנייה במדרג הפופולאריות, גם כאן מדובר בצורת חיתוך מאוד מבוקשת, החיתוך ממבט עליון הינו מרובע עם פינות חדות, אך בחלקו התחתון מזכיר חרוט מרובע. צורת החיתוך הנ"ל מעניקה ליהלום מראה מיוחד וייחודי, אם מדובר בשיבוץ של טבעת אירוסין, ניתן לשבץ סביב היהלום אבנים קטנות באותו חיתוך ללא שימוש של מחיצות ממתכת.

חיתוך EMERALD-  מזכיר את הצורה המרובעת של חיתוך PRINCESS, אך עם שינוי בפינות, פינות המרובע מלוטשות לצורה ישרה. והמבנה של היהלום שמתקבל הינו מדורג. המראה האופטי של חיתוך זה הינו ייחודי ואפקט הזוהר שלו מרובה.

חיתוך ASSCHER- צורת חיתוך מאוד דומה EMERALD, למרות בחיתוך זה יש מעיין אוהל שצדדיו חתוכים ומעניקים לצורת החיתוך הזו ברק רב, והחזרת אור מכווינים רבים של היהלום.

חיתוך MARQUISE- בצורת חיתוך זו אנו מקבלים אבן בצורת עין, צורת חיתוך זו גורמת למקסום מראה הגודל של היהלום וניתן לשלב את עם יהלום בצורת חיתוך זו גם פנינים לבנות בצדדים שמדגישים את היופי שבחיתוך הנ"ל. במידה ואתם זקוקים לעוד עזרה או שדרוג בטבעות האירוסין קראו מאמר זה בלחיצת קליק.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

איך בוחרים תכשיט כמתנה לאישה?

לא משנה כמה הנשים יבקשו שאתם, הגברים, תדברו אליהן בפרחים, נדמה כי השיח האהוב עליהן מכל הוא באמצעות תכשיטים. מאז ועד היום נתפסים התכשיטים כחברים הטובים ביותר של האישה, כמתנה העדיפה עליה ביותר וכדרך שלכם לשקף עד כמה אתם אוהבים. גם אתם רוצים להעניק מתנה בדמות תכשיט לאחת שלכם? עם מענה על כמה שאלות מנחות, תוכלו גם אתם להעניק תכשיט שירגש, יפתיע וישמח את האחת שלכם.

להמשך קריאה

למה המון גברים מתעקשים לרכוש טבעת יקרה?

אם יש רגע שמוכיח לכם יותר מכל שבקרוב הצעת הנישואין עומדת לקרות, הוא ההגעה אל חנות התכשיטים בכוונה להתחיל להתעניין לגבי טבעות אירוסין מעוצבות. נדמה שהיה זה רק אתמול כשיצאתם לדייט הראשון שלכם, וכעת אתם כבר מתכננים את הצעד הבא שלכם בחיים המשותפים. כשם שהמון נשים משקיעות המון מחשבה על נראות הטבעת, נדמה כי המון גברים משקיעים המון מחשבה בכל הקשור לעלויות הכרוכות ברכישת טבעת האירוסין.

להמשך קריאה

מה מייחד יהלומים מאבני חן אחרות

יהלומים הם חבריה הטובים של האישה כולנו מכירים את המשפט הזה ואכן יהלומים תופסים מקום מיוחד בליבה של אישה, זו הסיבה שטבעות אירוסין מכילות בהם יהלומים, כי כל גבר שמציע נישואין לבת זוגתו מקווה לקבל תשובה חיובית ולכבוש את ליבה עם טבעת אירוסין מעוטרת ביהלום. 

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ