צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

סגנונות חיתוך שונים ליהלומים

כל יהלום נמדד על 4 תכונות עיקריות שקובעות את מחירו: ניקיון, צבע, משקל וחיתוך.

הניקיון והצבע הן התכונות הגולמיות של כל יהלום. לעומת זאת המשקל מושפע מהליטוש שעובר היהלום ומצורת החיתוך שלו, החיתוך קובע את יופי היהלום בהתחשב בתכונות האחרות שלו כגון: צבע וניקיון, והמטרה של החיתוך היא להבליט את התכונות הגולמיות הקיימות בו  בכדי ליצור ברק וזוהר כובש, תוך שמירה על משקלו המקורי של היהלום כחומר גלם.

סוגי החיתוכים המבוקשים ביותר בתחום טבעות אירוסין

חיתוך ROUND- חיתוך שממבט עליון מעניק צורה עגולה של היהלום אבל צורתו היא מעין חרוט שבחלקו העליון נראה כצורת עיגול ובחלקו התחתון צורת משולש שווה שוקיים. זוהי צורת החיתוך הכי מבוקשת בתחום של טבעות אירוסין. את צורת החיתוך המושלמת פיתחו במשך כמאה שנים על ידי חישובים מתמטיים ונוסחאות על מנת להגיע לצורת חיתוך המדויקת ביותר שמעניקה ליהלום ברק וזוהר. 

חיתוך PRINCESS- צורת החיתוך השנייה במדרג הפופולאריות, גם כאן מדובר בצורת חיתוך מאוד מבוקשת, החיתוך ממבט עליון הינו מרובע עם פינות חדות, אך בחלקו התחתון מזכיר חרוט מרובע. צורת החיתוך הנ"ל מעניקה ליהלום מראה מיוחד וייחודי, אם מדובר בשיבוץ של טבעת אירוסין, ניתן לשבץ סביב היהלום אבנים קטנות באותו חיתוך ללא שימוש של מחיצות ממתכת.

חיתוך EMERALD-  מזכיר את הצורה המרובעת של חיתוך PRINCESS, אך עם שינוי בפינות, פינות המרובע מלוטשות לצורה ישרה. והמבנה של היהלום שמתקבל הינו מדורג. המראה האופטי של חיתוך זה הינו ייחודי ואפקט הזוהר שלו מרובה.

חיתוך ASSCHER- צורת חיתוך מאוד דומה EMERALD, למרות בחיתוך זה יש מעיין אוהל שצדדיו חתוכים ומעניקים לצורת החיתוך הזו ברק רב, והחזרת אור מכווינים רבים של היהלום.

חיתוך MARQUISE- בצורת חיתוך זו אנו מקבלים אבן בצורת עין, צורת חיתוך זו גורמת למקסום מראה הגודל של היהלום וניתן לשלב את עם יהלום בצורת חיתוך זו גם פנינים לבנות בצדדים שמדגישים את היופי שבחיתוך הנ"ל. במידה ואתם זקוקים לעוד עזרה או שדרוג בטבעות האירוסין קראו מאמר זה בלחיצת קליק.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

הכנות לפני חתונה

אחד האירועים המרגשים ביותר בחייו של כל אדם הוא אירוע החתונה שלו. מדובר באירוע בו הוא מציין את אהבתו לאדם אחר, אירוע אליו מגיעים כל הקרובים וכל החברים שליוו אותו לאורך השנים בטוב וברע, על מנת שיהיו עדים להצהרת האהבה שלו, לאחת מנקודות השיא של חייו.

להמשך קריאה

איך תקנה לה טבעת אירוסין שתגרום לה לומר לך כן?

כל אחת רוצה לקבל טבעת אירוסין מיוחדת, לטעמה וכזו שאין לאחרות. אך חשוב שתדעי שעבור הגבר זה לא תמיד פשוט. עבורו זו משימה שהוא לוקח בכובד ראש ומנסה לקלוע לטעמך הייחודי.

להמשך קריאה

יהלום על טבעת האירוסין ? השקעה שתיזכר תמיד

הפקת החתונה שלנו הינה אליך ארוך המקפל בתוכו שלבים רבים. לפני שאנו מתחילים לחשוב על מתחם אירועים, קייטרינג משובח ושמלה בלתי נשכחת, נדמה שישנו אירוע אחד שלא ניתן לפסוח עליו בדרך אל החתונה הגדולה והרי שמדובר בהצעת הנישואין. על מנת להציע נישואין בדרך המקובלת צריך להצטייד בטבעת אירוסין  שלה תפקיד חשוב בהצעה הגדולה. כיום ניתן למצוא מגוון טבעות אירוסין רבות אשר באות לתת מענה לכל סגנון וכמעט לכל תקציב, אך עדיין נדמה שהטבעת שכולן חולמות לקבל הינה טבעת ספציפית: טבעת עם יהלום.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות