צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

מה מייחד יהלומים מאבני חן אחרות

יהלומים הם חבריה הטובים של האישה כולנו מכירים את המשפט הזה ואכן יהלומים תופסים מקום מיוחד בליבה של אישה, זו הסיבה שטבעות אירוסין מכילות בהם יהלומים, כי כל גבר שמציע נישואין לבת זוגתו מקווה לקבל תשובה חיובית ולכבוש את ליבה עם  טבעות אירוסין מעוטרת ביהלום. יהלום משתייך לקבוצת אבני החן היקרות אך הוא עומד בפני עצמו כקטגוריה, אז מה בעצם מייחד את היהלום משאר אבני החן?

בעולם קיימות שתי קבוצות של אבני חן:

אבני חן היקרות שכוללת יהלומים, ספיר, אבני אודם ואבני האמרלד. אבני החן החצי יקרות כוללות את כל השאר.

התוכנה הכי חושבה שמבדילה בין אבני החן היקרות לחצי יקרות  היא הקשיחות שלהן. המינרלים שבטבע  נמדדים על ידי סולם מוס, זהו הסולם מדידה היהלום הינו המינרל הקשה בעולם ולכן הוא מקבל את הציון המושלם  10 בסולם מוס, שאר אבני החן היקרות מקבלות את טווח הציונים 8-10 לפי סולם מוס.

קשיחות במינרל הינה בעלת חשיבות גבוהה, מעבר לעמידות החומר זה מעיד על עליונות החומר, בגלל הסיבה הזו במשך השנים נהגו מלכים, קיסרים ואצילים להתקשט באבני חן וזו בדיוק הסיבה שיהלום נמצא בראש הפרמידה של אבני החן היקרות.

טבעות אירוסין מכילות יהלומים כסמל לחוזק הקשר בין בני הזוג, למרות שבשנים האחרונות החלו מעצבי טבעות אירוסין לשלב בטבעות אלו גם אבני חן אחרות כגון ברובי הספיר והאמרלד.

תכונות היהלומים

ליהלום תכונות פיסיות מובחרות, חשובות ומעניינות, כשאנו מדברים על עמידות זוהר וברק מדובר במינרל הכי מתאים לשיבוץ בתכשיטים, היהלומים הם נוצצים, עמידים ויפים כל אלה הופכים אותם למאוד אסטטים. מעבר לכך יהלומים תורמים מאוד לתעשייה העולמית גם בגלל השימושים המדעיים שמשמשים לאמצעים אופטיים מדוייקים, מחשבי על ולחיתוך של חומר בטבע.

היהלום עם השנים הפך לסמל סטטוס ופריט נחשק מאוד, היהלומים הכי יקרים ונחשקים שנחשבים כמושלמים הם יהלומים העשויים פחמן בלבד אשר לא סבלו מהפרעות בזמן היווצרותם. פרנטרים אלו הופכים אותם לחסרי צבע ונקיים לגמרי מפגמים, יחד עם עבודת ליטוש מקצועית הם נוצצים וזוהרים יותר מכל אבן אחרת בעולם. 

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

טבעת אירוסין עם אבן חן אפשרות מדהימה

אחת האפשרויות שדווקא נוטות שלא לבוא לידי ביטוי היא אפשרות של טבעת אירוסין אותה עוטרת אבן חן. רבים חושבים שכל הנשים חובבות יהלומים ולכן הן יעיפו את התכשיטים

להמשך קריאה

כך תדע שהיא, בדיוק כמוך ? מוכנה לטבעת

 ועל כן הם מחפשים בכל עת רמזים שיאותתו להם כי היא אכן מוכנה. אתה חולם בלילה על טבעות אירוסין מיוחדות, על הכוס שתשבור בחופה ועל החיים המשותפים שלכם ביחד? סביר להניח שגם היא. אם אתה בכל זאת מחפש רמזים – אחד מהרמזים הבאים בהחלט יוכלו לסמן לך שאתם באותו המקום...

להמשך קריאה

הטיפים החשובים ביותר לתחזוק טבעת אירוסין

כשבחיר לבך העניק לך טבעת אירוסין, המשאלה הגדולה ביותר שהייתה לו היא שתאהבי את הטבעת. כעת, אחרי שהטבעת סללה את דרככם אל החופה, כל שנותר לו לבקש הוא שהתכשיט שקיבלת, אכן יהיה תכשיט לכל החיים. איך תבטיחי כי הטבעת אכן תלווה אותך לכל החיים? עם תחזוק נכון. לפנייך, חמשת הטיפים המובילים ביותר לשמירה על טבעת האירוסין:

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ