צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

מה מייחד יהלומים מאבני חן אחרות

יהלומים הם חבריה הטובים של האישה כולנו מכירים את המשפט הזה ואכן יהלומים תופסים מקום מיוחד בליבה של אישה, זו הסיבה שטבעות אירוסין מכילות בהם יהלומים, כי כל גבר שמציע נישואין לבת זוגתו מקווה לקבל תשובה חיובית ולכבוש את ליבה עם  טבעות אירוסין מעוטרת ביהלום. יהלום משתייך לקבוצת אבני החן היקרות אך הוא עומד בפני עצמו כקטגוריה, אז מה בעצם מייחד את היהלום משאר אבני החן?

בעולם קיימות שתי קבוצות של אבני חן:

אבני חן היקרות שכוללת יהלומים, ספיר, אבני אודם ואבני האמרלד. אבני החן החצי יקרות כוללות את כל השאר.

התוכנה הכי חושבה שמבדילה בין אבני החן היקרות לחצי יקרות  היא הקשיחות שלהן. המינרלים שבטבע  נמדדים על ידי סולם מוס, זהו הסולם מדידה היהלום הינו המינרל הקשה בעולם ולכן הוא מקבל את הציון המושלם  10 בסולם מוס, שאר אבני החן היקרות מקבלות את טווח הציונים 8-10 לפי סולם מוס.

קשיחות במינרל הינה בעלת חשיבות גבוהה, מעבר לעמידות החומר זה מעיד על עליונות החומר, בגלל הסיבה הזו במשך השנים נהגו מלכים, קיסרים ואצילים להתקשט באבני חן וזו בדיוק הסיבה שיהלום נמצא בראש הפרמידה של אבני החן היקרות.

טבעות אירוסין מכילות יהלומים כסמל לחוזק הקשר בין בני הזוג, למרות שבשנים האחרונות החלו מעצבי טבעות אירוסין לשלב בטבעות אלו גם אבני חן אחרות כגון ברובי הספיר והאמרלד.

תכונות היהלומים

ליהלום תכונות פיסיות מובחרות, חשובות ומעניינות, כשאנו מדברים על עמידות זוהר וברק מדובר במינרל הכי מתאים לשיבוץ בתכשיטים, היהלומים הם נוצצים, עמידים ויפים כל אלה הופכים אותם למאוד אסטטים. מעבר לכך יהלומים תורמים מאוד לתעשייה העולמית גם בגלל השימושים המדעיים שמשמשים לאמצעים אופטיים מדוייקים, מחשבי על ולחיתוך של חומר בטבע.

היהלום עם השנים הפך לסמל סטטוס ופריט נחשק מאוד, היהלומים הכי יקרים ונחשקים שנחשבים כמושלמים הם יהלומים העשויים פחמן בלבד אשר לא סבלו מהפרעות בזמן היווצרותם. פרנטרים אלו הופכים אותם לחסרי צבע ונקיים לגמרי מפגמים, יחד עם עבודת ליטוש מקצועית הם נוצצים וזוהרים יותר מכל אבן אחרת בעולם. 

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

איך תדע מה הסגנון שלה בתכשיטים

בעוד תכשיטים אחרים עולים ויורדים ממנה לסירוגין, הרי שטבעת האירוסין הינה תכשיט קבע שהולך לקשט אותה בגאווה גדולה. המשמעות? בוחרים טבעת שתבטיח את שביעות רצונה ולא תרד ממנה לעולם. כעת, עולה השאלה הגדולה והיא ואיך באמת תדע מה הטעם שלה בתכשיטים? רגע לפני שאתה מביט בקטלוג של טבעות אירוסין מעוצבות, חשוב מאד שתדע לענות לעצמך על שאלה זו.

להמשך קריאה

כך תדע שהיא, בדיוק כמוך ? מוכנה לטבעת

 ועל כן הם מחפשים בכל עת רמזים שיאותתו להם כי היא אכן מוכנה. אתה חולם בלילה על טבעות אירוסין מיוחדות, על הכוס שתשבור בחופה ועל החיים המשותפים שלכם ביחד? סביר להניח שגם היא. אם אתה בכל זאת מחפש רמזים – אחד מהרמזים הבאים בהחלט יוכלו לסמן לך שאתם באותו המקום...

להמשך קריאה

מדוע קל יותר לרכוש טבעת אירוסין קלאסית?

ישנה מוסיקה קלאסית, מטבח ישראלי קלאסי, לבוש קלאסי וגם טבעות אירוסין שהעיצוב שלהן קלאסי. מרבית הנשים הנשואות כיום עונדות טבעת בעיצוב קלאסי, וכך יכולה להיות גם האישה המאורסת הבאה. רגע לפני שאתם מחממים מנועים לקראת הצעת הנישואין, כדאי שתדעו כי תהליך הרכישה של הטבעות הקלאסיות הינו התהליך הקצר ביותר, הפשוט ביותר והזמין לכם ביותר. האם כדאי להעניק טבעת קלאסית? בהחלט!

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות