צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

מהו יהלום משודרג או מטופל

במה לבחור יהלום משודרג או מטופל?

מפעים לחשוב איך יסוד כמו פחמן שהמופע שלו בטבע לא בהכרח מרשים, יוצר באופן טבעי ובנסיבות מסויימות את מראה היהלום. רובינו נוטים לחשוב שיהלום בתכשיט הוא תמיד יהלום טבעי, אך אין זה המצב. למעשה, רבים מהיהלומים שמצויים בתכשיטים ובטבעות אירוסין שאנו רוכשים, הם לרוב יהלומים מטופלים או משודרגים.

יהלומים מטופלים הם יהלומים אמיתיים לכל דבר והם כמובן נכרו במכרה. עם זאת, יהלומים מטופלים אינם נמצאים באותו מצב בו נכרו מהאדמה אלא הם שודרגו ועברו תיקונים. הסיבה לכך היא שברוב היהלומים הנכרים מהאדמה ישנם פגמים פנימיים ברמות שונות. הפגם ביהלום יכול להתבטא במספר אופנים למשל: הפגם יכול להיות צבע שחור של פחם בחלק זעיר ביהלום . כמו כן, הפגם יכול להיות בועת אוויר בהירה או בדק פנימי בתוך היהלום.

למעשה, היהלומים במצבם הטבעי אינם ברמת ניקיון גבוהה, ויש בהם סוגים שונים של פגמים שלעיתים מובחנים יותר ולעיתים מובחנים פחות. הטיפול ביהלומים באמצעות טכנולוגיה נועד למעשה להגביר את רמת הניקיון שלהם, ולסייע להפחית את חומרת הפגמים. כמובן שלא ניתן לבצע עבודת ניקוי יהלום בכל מצב, ולמעשה רק פגמים מסויימים יוכלו להיות מטופלים בצורה מוצלחת. לרוב, ניתן לנקות יהלומים בעלי פגם אורכי המגיעים לפני שטחו של היהלום.

תהליך הטיפול ביהלום נפתח על פי רוב בניקוי הפגמים הפנימיים. זאת עושים באמצעות שטיפה מאסיבית בד בבד עם הרתחת היהלום. בשלב השני נערך מילוי הפגמים על ידי חומר שקוף שמאופיין באלמנטים אופטיים של שבירת אור. העבודה היא מאוד עדינה והכמות של החומר בו משתמשים למילוי הינה מזערית.

היתרון של תהליך הניקוי של יהלום הוא שבסופו ניתן לקבל יהלום יפה במחיר יותר נמוך מאשר יהלום טבעי. עם זאת, לאורך זמן היהלום המשודרג עלול להישחק, ויופיו עלול לפחות. במידה ואתם מעוניינם לרכוש תכשיט מתנה במחיר סביר, כדאי לרכוש תכשיט עם יהלום משודרג, שעלותו לרוב הינה 40% מזה של יהלום טבעי. מצד שני, אם מדובר ב טבעת אירוסין משובצת יהלום כדאי אולי לשקול רכישת טבעת אירוסיןמשובצת יהלום טבעי על מנת שיהיה יפה לאורך שנים רבות.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

איך בוחרים תכשיט כמתנה לאישה?

לא משנה כמה הנשים יבקשו שאתם, הגברים, תדברו אליהן בפרחים, נדמה כי השיח האהוב עליהן מכל הוא באמצעות תכשיטים. מאז ועד היום נתפסים התכשיטים כחברים הטובים ביותר של האישה, כמתנה העדיפה עליה ביותר וכדרך שלכם לשקף עד כמה אתם אוהבים. גם אתם רוצים להעניק מתנה בדמות תכשיט לאחת שלכם? עם מענה על כמה שאלות מנחות, תוכלו גם אתם להעניק תכשיט שירגש, יפתיע וישמח את האחת שלכם.

להמשך קריאה

אודות טבעת אירוסין סוליטר שמעת

אנו יודעים אתה בראשך נמצא כבר אי שם בחיפושים, יחד עם בת זוגתך (וכלתך לעתיד) אחר אולם או לחילופין אחר גן אירועים שיענה על הצרכים שלכם ויצליח לספק לכם את האירוע המרגש אותו אתם רוצים אך רגע לפני שאתה מחפש אחר אולם או גן אירועים, רצוי מאוד שתרכוש עבור אהובתך טבעת אירוסין, לא כך?. במאמר הבא תוכל להכיר את אחת האפשרויות הטובות ביותר שעומדות בפנייך – טבעת אירוסין קלאסית המכונה גם – טבעת אירוסין סוליטר.
 

להמשך קריאה

כמה כסף משקיעים בטבעת האירוסין?

לכאורה, כל מה שבאמת צריך כדי להציע נישואין זו אהבה גדולה. בפועל, בכדי להציע את ההצעה על פי כל חוקי הטקס, יש צורך גם בטבעת אירוסין שכפי שידוע לכולם עולה לגברים הנרגשים כסף. המציאות היא שישנם לא מעט גברים שנבוכים לדבר על כסף בהקשר של אהבה ושל רומנטיקה, אך זה בלתי נמנע: כיום, המון גברים מעוניינים לרכוש טבעות אירוסין מיוחדות אך במחירים נוחים שאינם חוצים את גבול היכולת הכלכלית שלהם.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2024 - הצהרת נגישות