צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

מהו יהלום משודרג או מטופל

במה לבחור יהלום משודרג או מטופל?

מפעים לחשוב איך יסוד כמו פחמן שהמופע שלו בטבע לא בהכרח מרשים, יוצר באופן טבעי ובנסיבות מסויימות את מראה היהלום. רובינו נוטים לחשוב שיהלום בתכשיט הוא תמיד יהלום טבעי, אך אין זה המצב. למעשה, רבים מהיהלומים שמצויים בתכשיטים ובטבעות אירוסין שאנו רוכשים, הם לרוב יהלומים מטופלים או משודרגים.

יהלומים מטופלים הם יהלומים אמיתיים לכל דבר והם כמובן נכרו במכרה. עם זאת, יהלומים מטופלים אינם נמצאים באותו מצב בו נכרו מהאדמה אלא הם שודרגו ועברו תיקונים. הסיבה לכך היא שברוב היהלומים הנכרים מהאדמה ישנם פגמים פנימיים ברמות שונות. הפגם ביהלום יכול להתבטא במספר אופנים למשל: הפגם יכול להיות צבע שחור של פחם בחלק זעיר ביהלום . כמו כן, הפגם יכול להיות בועת אוויר בהירה או בדק פנימי בתוך היהלום.

למעשה, היהלומים במצבם הטבעי אינם ברמת ניקיון גבוהה, ויש בהם סוגים שונים של פגמים שלעיתים מובחנים יותר ולעיתים מובחנים פחות. הטיפול ביהלומים באמצעות טכנולוגיה נועד למעשה להגביר את רמת הניקיון שלהם, ולסייע להפחית את חומרת הפגמים. כמובן שלא ניתן לבצע עבודת ניקוי יהלום בכל מצב, ולמעשה רק פגמים מסויימים יוכלו להיות מטופלים בצורה מוצלחת. לרוב, ניתן לנקות יהלומים בעלי פגם אורכי המגיעים לפני שטחו של היהלום.

תהליך הטיפול ביהלום נפתח על פי רוב בניקוי הפגמים הפנימיים. זאת עושים באמצעות שטיפה מאסיבית בד בבד עם הרתחת היהלום. בשלב השני נערך מילוי הפגמים על ידי חומר שקוף שמאופיין באלמנטים אופטיים של שבירת אור. העבודה היא מאוד עדינה והכמות של החומר בו משתמשים למילוי הינה מזערית.

היתרון של תהליך הניקוי של יהלום הוא שבסופו ניתן לקבל יהלום יפה במחיר יותר נמוך מאשר יהלום טבעי. עם זאת, לאורך זמן היהלום המשודרג עלול להישחק, ויופיו עלול לפחות. במידה ואתם מעוניינם לרכוש תכשיט מתנה במחיר סביר, כדאי לרכוש תכשיט עם יהלום משודרג, שעלותו לרוב הינה 40% מזה של יהלום טבעי. מצד שני, אם מדובר ב טבעת אירוסין משובצת יהלום כדאי אולי לשקול רכישת טבעת אירוסיןמשובצת יהלום טבעי על מנת שיהיה יפה לאורך שנים רבות.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

טבעת אירוסין עם תעודה גמולוגית

תעודה גמולוגית משמעותה תעודה המכילה דירוג מדוייק של הפרמטרים המשמעותיים להבנת ערכו של היהלום כמו למשל סוג היהלום האם היהלום הינו יהלום טבעי יהלום מטופל או נחשב אבן חן.

להמשך קריאה

מדוע קל יותר לרכוש טבעת אירוסין קלאסית?

ישנה מוסיקה קלאסית, מטבח ישראלי קלאסי, לבוש קלאסי וגם טבעות אירוסין שהעיצוב שלהן קלאסי. מרבית הנשים הנשואות כיום עונדות טבעת בעיצוב קלאסי, וכך יכולה להיות גם האישה המאורסת הבאה. רגע לפני שאתם מחממים מנועים לקראת הצעת הנישואין, כדאי שתדעו כי תהליך הרכישה של הטבעות הקלאסיות הינו התהליך הקצר ביותר, הפשוט ביותר והזמין לכם ביותר. האם כדאי להעניק טבעת קלאסית? בהחלט!

להמשך קריאה

סגנונות חיתוך שונים ליהלומים

הניקיון והצבע הן התכונות הגולמיות של כל יהלום. לעומת זאת המשקל מושפע מהליטוש שעובר היהלום ומצורת החיתוך שלו, החיתוך קובע את יופי היהלום בהתחשב בתכונות האחרות שלו כגון: צבע וניקיון, והמטרה של החיתוך היא להבליט את התכונות הגולמיות הקיימות בו  בכדי ליצור ברק וזוהר כובש, תוך שמירה על משקלו המקורי של היהלום כחומר גלם.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022