צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

מהו יהלום משודרג או מטופל

במה לבחור יהלום משודרג או מטופל?

מפעים לחשוב איך יסוד כמו פחמן שהמופע שלו בטבע לא בהכרח מרשים, יוצר באופן טבעי ובנסיבות מסויימות את מראה היהלום. רובינו נוטים לחשוב שיהלום בתכשיט הוא תמיד יהלום טבעי, אך אין זה המצב. למעשה, רבים מהיהלומים שמצויים בתכשיטים ובטבעות אירוסין שאנו רוכשים, הם לרוב יהלומים מטופלים או משודרגים.

יהלומים מטופלים הם יהלומים אמיתיים לכל דבר והם כמובן נכרו במכרה. עם זאת, יהלומים מטופלים אינם נמצאים באותו מצב בו נכרו מהאדמה אלא הם שודרגו ועברו תיקונים. הסיבה לכך היא שברוב היהלומים הנכרים מהאדמה ישנם פגמים פנימיים ברמות שונות. הפגם ביהלום יכול להתבטא במספר אופנים למשל: הפגם יכול להיות צבע שחור של פחם בחלק זעיר ביהלום . כמו כן, הפגם יכול להיות בועת אוויר בהירה או בדק פנימי בתוך היהלום.

למעשה, היהלומים במצבם הטבעי אינם ברמת ניקיון גבוהה, ויש בהם סוגים שונים של פגמים שלעיתים מובחנים יותר ולעיתים מובחנים פחות. הטיפול ביהלומים באמצעות טכנולוגיה נועד למעשה להגביר את רמת הניקיון שלהם, ולסייע להפחית את חומרת הפגמים. כמובן שלא ניתן לבצע עבודת ניקוי יהלום בכל מצב, ולמעשה רק פגמים מסויימים יוכלו להיות מטופלים בצורה מוצלחת. לרוב, ניתן לנקות יהלומים בעלי פגם אורכי המגיעים לפני שטחו של היהלום.

תהליך הטיפול ביהלום נפתח על פי רוב בניקוי הפגמים הפנימיים. זאת עושים באמצעות שטיפה מאסיבית בד בבד עם הרתחת היהלום. בשלב השני נערך מילוי הפגמים על ידי חומר שקוף שמאופיין באלמנטים אופטיים של שבירת אור. העבודה היא מאוד עדינה והכמות של החומר בו משתמשים למילוי הינה מזערית.

היתרון של תהליך הניקוי של יהלום הוא שבסופו ניתן לקבל יהלום יפה במחיר יותר נמוך מאשר יהלום טבעי. עם זאת, לאורך זמן היהלום המשודרג עלול להישחק, ויופיו עלול לפחות. במידה ואתם מעוניינם לרכוש תכשיט מתנה במחיר סביר, כדאי לרכוש תכשיט עם יהלום משודרג, שעלותו לרוב הינה 40% מזה של יהלום טבעי. מצד שני, אם מדובר ב טבעת אירוסין משובצת יהלום כדאי אולי לשקול רכישת טבעת אירוסיןמשובצת יהלום טבעי על מנת שיהיה יפה לאורך שנים רבות.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

עשרה כללים, טבעת אחת - רכישת טבעות אירוסין זהב צהוב

הצעת הנישואין לא אמורה להכביד, אלא היא אמורה לרגש. טבעות אירוסין זהב צהוב ניתן לרכוש גם במחירים זולים, מה שאומר שהצעה מרגשת שכזו אינה שמורה רק לגברים בעלי יכולת כלכלית. אהבה בוערת בלבכם? עלות הטבעת היא לא מה שימנע מכם לשקף אותה כלפי חוץ.

להמשך קריאה

טבעת אירוסין עם יהלום אבן חן או ללא כלום

היום אנו נעסוק באחד הנושאים שללא שום צל של ספק מעניינים רוכשים רבים בעולם התכשיטנות – איזו טבעת אירוסין לרכוש – טבעת אירוסין עם יהלום, טבעת עם אבן חן או שמא לרכוש טבעת אירוסין ללא כלום, הכי פשוטה וקלאסית שיש? בואו נברר.

להמשך קריאה

טבעת אירוסין שלושה יהלומים אפשרות יוצאת מן הכלל

אחת האפשרויות הטובות ביותר עמן ניתן (ואף מומלץ) להציע לבת הזוג נישואין בצורה מרגשת ועוצרת נשימה לכל הדעות היא בעזרת טבעת אירוסין שלושה יהלומים. אודותיה של הטבעת ויתרונותיה השונים נעסוק בדיוק במאמר הנ"ל.
 

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות