צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

כל מה שרציתם לדעת על תעודה גמולוגית

כאשר אנו עומדים מול רכישה של טבעות אירוסין או תכשיטים משובצים ביהלומים עולה המושג תעודה גמולוגית, מה זו התעודה הזו? ומה החשיבות שלה בתחום היהלומים?

תעודה גמולוגית היא מסמך עבור אנשים שרוכשים תכשיטים המשובצים ביהלומים, החל משרשרות עגילים ועד טבעות אירוסין. יהלומים במשקל של 0.3 קראט לפחות מגיעים עם תעודה זו שמהווה מעין תעודת ביטוח ליהלומים רכשתם. פן נוסף הוא ביטוח תוחלת דירה, כשאר אנו מבטחים את תכולת הדירה שלנו השמאי יכול להיעזר בתעודה הגמולוגית להעריך את שווי התכשיטים.

ממה מורכבת התעודה?

המסמך מפרט את כל תכונותיו של היהלום על פי בדיקות שנעשו במעבדה. הבדיקות קובעות את הנתונים של כל יהלום ובתעודה מופיע פירוט נרחב של הנתונים הנ"ל. בכל תעודה יופיעו הפרמטרים החשובים והמרכזיים לקביעת ערך היהלום. להלן הפרמטרים המרכזיים:

סוג אבן החן: יש כמה אבני חן יקרות, רובי, ספיר, אמרלד, וגם יהלום נכלל בתוך סוגי אבני החן היקרות.

משקל: יהלומים נמדדים על פי קראטים. לכן המשקל יהיה ביחידות מידה של קראט.

צבע: צבע היהלום משתנה בין גווני הצהוב לעד ללבן, יהלום חסר צבע לחלוטין נחשב נדיר מאוד. לעומת זאת יש יהלומי פנסי, יהלומים נדירים בעלי גוונים שונים.

ניקיון: יהלומים מגיעים במצב של חומר גלם, עם פגמים שנוצרו בהם בזמן היווצרותם במכרה. ככל שהיהלום יותר נקי מפגמים רמת הניקיון שלו יותר גבוהה והוא נחשב לנדיר יותר.

מידות היהלום: רוחב, אורך ועומק.

צורת החיתוך: יש כמה צרות חיתוך מקובלות ליהלומים: אליפסה, טיפה, מרובע ועגול שהוא הנפוץ ביותר בקרב טבעות אירוסין. צורת החיתוך משפיעה על החזרת האור של היהלום, מה שמעניק לו נצנוץ ברמות שנות.

ישנם כמה סוגי תכשיטים שמגיעים עם תעודה. כל תכשיטים הנ"ל הם משובצים ביהלומים כגון: טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, עגילי יהלומים, צמידי טניס, תליוני יהלומים וכדומה.

ישנם כמה מכונים גמולוגים מוכרים:

GIA, HRD, IGI, EGL, כל המכונים הנ"ל הם מוכרים בתחום היהלומים ועצמאים ומעניקים לכם ביטחון בקנייה.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

בחירת טבעת אירוסין

בחירת טבעת אירוסין זה נושא לא פשוט, קיימים אין ספור דגמים ועיצובים של טבעות אירוסין והשאלה הנשאלת היא איך אבחר את הטבעת המתאימה ביותר

להמשך קריאה

מדוע כדאי לקנות טבעת אירוסין בחנות ולא באינטרנט?

החיסרון הבולט ביותר ברכישת טבעות אירוסין זהב לבן באינטרנט הוא חוסר היכולת שלכם לבחון את הטבעות במציאות. לא משנה עד כמה הטבעות נראות נוצצות ומרהיבות דרך הקטלוג האינטרנטי, הרי שהמבחן הקובע הוא מבחן המציאות.

להמשך קריאה

מה העלות של טבעת אירוסין יכולה להגיד על חיי הנישואין

האם קיים קשר בין עלותטבעות אירוסיןוחתונה לחיי הנישואין? מתוך מחקרים שנעשו בארה"ב נבדקו מעל 3000 אנשים בוגרים. הממצאים מצביעים על כך שככל שעלות טבעת האירוסין והחתונה היו גבוהים יותר אחוז הגירושין בקרב הנבדקים עלה.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ