צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

כל מה שרציתם לדעת על תעודה גמולוגית

כאשר אנו עומדים מול רכישה של טבעות אירוסין או תכשיטים משובצים ביהלומים עולה המושג תעודה גמולוגית, מה זו התעודה הזו? ומה החשיבות שלה בתחום היהלומים?

תעודה גמולוגית היא מסמך עבור אנשים שרוכשים תכשיטים המשובצים ביהלומים, החל משרשרות עגילים ועד טבעות אירוסין. יהלומים במשקל של 0.3 קראט לפחות מגיעים עם תעודה זו שמהווה מעין תעודת ביטוח ליהלומים רכשתם. פן נוסף הוא ביטוח תוחלת דירה, כשאר אנו מבטחים את תכולת הדירה שלנו השמאי יכול להיעזר בתעודה הגמולוגית להעריך את שווי התכשיטים.

ממה מורכבת התעודה?

המסמך מפרט את כל תכונותיו של היהלום על פי בדיקות שנעשו במעבדה. הבדיקות קובעות את הנתונים של כל יהלום ובתעודה מופיע פירוט נרחב של הנתונים הנ"ל. בכל תעודה יופיעו הפרמטרים החשובים והמרכזיים לקביעת ערך היהלום. להלן הפרמטרים המרכזיים:

סוג אבן החן: יש כמה אבני חן יקרות, רובי, ספיר, אמרלד, וגם יהלום נכלל בתוך סוגי אבני החן היקרות.

משקל: יהלומים נמדדים על פי קראטים. לכן המשקל יהיה ביחידות מידה של קראט.

צבע: צבע היהלום משתנה בין גווני הצהוב לעד ללבן, יהלום חסר צבע לחלוטין נחשב נדיר מאוד. לעומת זאת יש יהלומי פנסי, יהלומים נדירים בעלי גוונים שונים.

ניקיון: יהלומים מגיעים במצב של חומר גלם, עם פגמים שנוצרו בהם בזמן היווצרותם במכרה. ככל שהיהלום יותר נקי מפגמים רמת הניקיון שלו יותר גבוהה והוא נחשב לנדיר יותר.

מידות היהלום: רוחב, אורך ועומק.

צורת החיתוך: יש כמה צרות חיתוך מקובלות ליהלומים: אליפסה, טיפה, מרובע ועגול שהוא הנפוץ ביותר בקרב טבעות אירוסין. צורת החיתוך משפיעה על החזרת האור של היהלום, מה שמעניק לו נצנוץ ברמות שנות.

ישנם כמה סוגי תכשיטים שמגיעים עם תעודה. כל תכשיטים הנ"ל הם משובצים ביהלומים כגון: טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, עגילי יהלומים, צמידי טניס, תליוני יהלומים וכדומה.

ישנם כמה מכונים גמולוגים מוכרים:

GIA, HRD, IGI, EGL, כל המכונים הנ"ל הם מוכרים בתחום היהלומים ועצמאים ומעניקים לכם ביטחון בקנייה.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

סגנונות חיתוך שונים ליהלומים

הניקיון והצבע הן התכונות הגולמיות של כל יהלום. לעומת זאת המשקל מושפע מהליטוש שעובר היהלום ומצורת החיתוך שלו, החיתוך קובע את יופי היהלום בהתחשב בתכונות האחרות שלו כגון: צבע וניקיון, והמטרה של החיתוך היא להבליט את התכונות הגולמיות הקיימות בו  בכדי ליצור ברק וזוהר כובש, תוך שמירה על משקלו המקורי של היהלום כחומר גלם.

להמשך קריאה

כמה כסף צריך להשקיע בטבעת פרק ב

לא אחת, החיים מעניקים גם הזדמנות שניה: מה שלא הצליח כל כך תחילה, יכולה להצליח בפעם הבאה, ובגדול. למרות שבטקס החופה נשבעים הזוגות זה לזו, לא תמיד ישנה התאמה זוגית שיכולה לצלוח מכשולים ואתגרים שהחיים מזמנים. הבשורה המשמחת היא שלאהבה אין גבולות, חוקים או שפה – כך שהיא מפתיעה, מציפה ומעוררת – גם גברים ונשים שהחוויה שלהם מהפרק הזוגי הראשון הינה פחות טובה. השאלה הגדולה: כמה כסף צריך להשקיע בטבעת האירוסין בפרק ב'?

להמשך קריאה

כך תדע שהיא, בדיוק כמוך ? מוכנה לטבעת

 ועל כן הם מחפשים בכל עת רמזים שיאותתו להם כי היא אכן מוכנה. אתה חולם בלילה על טבעות אירוסין מיוחדות, על הכוס שתשבור בחופה ועל החיים המשותפים שלכם ביחד? סביר להניח שגם היא. אם אתה בכל זאת מחפש רמזים – אחד מהרמזים הבאים בהחלט יוכלו לסמן לך שאתם באותו המקום...

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות