צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

כל מה שרציתם לדעת על תעודה גמולוגית

כאשר אנו עומדים מול רכישה של טבעות אירוסין או תכשיטים משובצים ביהלומים עולה המושג תעודה גמולוגית, מה זו התעודה הזו? ומה החשיבות שלה בתחום היהלומים?

תעודה גמולוגית היא מסמך עבור אנשים שרוכשים תכשיטים המשובצים ביהלומים, החל משרשרות עגילים ועד טבעות אירוסין. יהלומים במשקל של 0.3 קראט לפחות מגיעים עם תעודה זו שמהווה מעין תעודת ביטוח ליהלומים רכשתם. פן נוסף הוא ביטוח תוחלת דירה, כשאר אנו מבטחים את תכולת הדירה שלנו השמאי יכול להיעזר בתעודה הגמולוגית להעריך את שווי התכשיטים.

ממה מורכבת התעודה?

המסמך מפרט את כל תכונותיו של היהלום על פי בדיקות שנעשו במעבדה. הבדיקות קובעות את הנתונים של כל יהלום ובתעודה מופיע פירוט נרחב של הנתונים הנ"ל. בכל תעודה יופיעו הפרמטרים החשובים והמרכזיים לקביעת ערך היהלום. להלן הפרמטרים המרכזיים:

סוג אבן החן: יש כמה אבני חן יקרות, רובי, ספיר, אמרלד, וגם יהלום נכלל בתוך סוגי אבני החן היקרות.

משקל: יהלומים נמדדים על פי קראטים. לכן המשקל יהיה ביחידות מידה של קראט.

צבע: צבע היהלום משתנה בין גווני הצהוב לעד ללבן, יהלום חסר צבע לחלוטין נחשב נדיר מאוד. לעומת זאת יש יהלומי פנסי, יהלומים נדירים בעלי גוונים שונים.

ניקיון: יהלומים מגיעים במצב של חומר גלם, עם פגמים שנוצרו בהם בזמן היווצרותם במכרה. ככל שהיהלום יותר נקי מפגמים רמת הניקיון שלו יותר גבוהה והוא נחשב לנדיר יותר.

מידות היהלום: רוחב, אורך ועומק.

צורת החיתוך: יש כמה צרות חיתוך מקובלות ליהלומים: אליפסה, טיפה, מרובע ועגול שהוא הנפוץ ביותר בקרב טבעות אירוסין. צורת החיתוך משפיעה על החזרת האור של היהלום, מה שמעניק לו נצנוץ ברמות שנות.

ישנם כמה סוגי תכשיטים שמגיעים עם תעודה. כל תכשיטים הנ"ל הם משובצים ביהלומים כגון: טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, עגילי יהלומים, צמידי טניס, תליוני יהלומים וכדומה.

ישנם כמה מכונים גמולוגים מוכרים:

GIA, HRD, IGI, EGL, כל המכונים הנ"ל הם מוכרים בתחום היהלומים ועצמאים ומעניקים לכם ביטחון בקנייה.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

מה הופך טבעת אירוסין לזולה יותר

המון גברים מוצאים קושי רב להודות כי הם היו מקווים לרכוש את טבעת האירוסין לאחת שלהם במחיר זול. המון פעמים המילה "זול" מוחלפת במילה נוח, הוגן או משתלם. בפועל? עם רכישת הטבעת אתה נכנס לנעליו של לקוח שרוצה לקבל מחיר טוב עם תמורה ראויה. המון פעמים המילה "זול" מטעה ויוצרת תחושה של טבעת פחות איכותית, אך אין זה אומר שכך הדבר. מה הסיבה האמיתית שטבעות מסוימות זולות יותר מהשאר?

להמשך קריאה

למה כדאי להביט בקטלוג הטבעות האינטרנטי?

לקראת הצעת הנישואין עליכם לקבל שתי החלטות מרכזיות: האחת היא ההחלטה בדבר המוכנות שלכם והרצון שלכם להצעה, וההחלטה השניה היא בדבר טבעת האירוסין שלכם. 

להמשך קריאה

אילו תכשיטים מתאימים לגברים

אין ספק שעל דבר אחד לבטח אנו נסכים – בעבר לראות גברים עונדים והולכים עם תכשיטים היה מאורע הרבה יותר נדיר וייחודי מאשר היום. אם בעבר תכשיטי גברים היו קשיים לאיתור מבחינת המגוון והעיצובים, הרי שכיום מדובר על תעשייה שלמה שמתחרה (ואף "מאיימת") לעקוף את תעשיית תכשיטי הנשים.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ