צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

כל מה שצריך לדעת על מכירת כלי כסף משומשים

בעבר, השימוש בכלי כסף היה נחלתם של עשירים ובני מעמד הביניים שהיו סועדים את ארוחותיהם בעזרת כלי כסף, אך כיום, אבד הכלח על השימוש בהם, ונדיר למצוא עוד אנשים שמשתמשים בכלי כסף בסעודותיהם.

אם כן, מדוע משתלם כל כך כעת להפטר מכלי הכסף הישנים שברשותנו? כיום משתלם יותר מתמיד להפטר מהכלים המיושנים שצוברים אבק בארונותינו, מאחר וממילא הם שוכבים באחסון ואפסנה כאבן שאין לה הופכין. לכן, האפשרות של מכירת כלי הכסף שברשותנו יכולה להניב לנו שני ציפורים במכה אחת: הראשונה, להפטר מהמקום המיותר שתופסים הכלים בביתנו, והשנייה היא להרוויח כסף מזומן, בצורה נטולת מאמץ. סוחרי העתיקות והמתווכים למיניהם שסוחרים בכלים משלמים עבורם בעיקר במזומן בכדי לסגור כמה שיותר עסקאות.

כיצד נקבע הסכום של כלי הכסף?

הסכום שניתן לקבל בעבור בחירת כלי כסף נע מעשרות שקלים עד לאלפי ומאות אלפי שקלים או דולרים ליחידה, והדבר תלוי בשני גורמים: הראשון, הוא ערך כלי הכסף עצמו, כלומר מה הערך של המתכת עצמה, והשני הוא נדירותו של הכלי הספציפי. לעתים, אם כלי הכסף הוא מאוד נדיר בשוק, מחירו יכול להגיע עד למאות אלפי שקלים או דולרים!

כיצד יודעים שכלי הכסף אמיתי?

כדי לדעת שהכלי שבידינו אמיתי, עלינו לחפש סימן החקוק בתוכו. הסימנים החקוקים על הכלים משתנים בין מדינה למדינה: באנגליה למשל, הסימן החקוק על כלי כסף הוא ראש של נמר, ואילו בישראל, הסימן החקוק על הכלים הוא בצורה של שלושה רימונים. בנוסף עלינו לתת את הדעת על אחוז הכסף בכלים, מאחר ואחוז הכסף בכלי יכולה להשתנות, בשל היותה של מתכת הכסף רכה מדי מכדי לשמש ככלי או תכשיט לבדה. את אחוז הכסף בכלי או בתכשיט נדע על פי המספר החקוק בה: אם לדוגמא המספר החקוק בה הוא 950, אזי אחוז הכסף בכלי הוא 95.

קרא עוד בהרחבה אודות בחירת טבעת אירוסין מעבר לזהב וליהלומים.

כיצד מתגברים או מוותרים על הקשר הרגשי לכלי הכסף?

לעתים, קשה לנו להתגבר על הקשר הרגשי שכרוך במכירת הכלים, הרי לרוב את הכלים שברשותנו ירשנו מהסבים והסבתות, או מההורים, שגם הם קיבלו בירושה את הכלים. הימים האלו של העברת כלי כסף בירושה עברו מן העולם. השימוש בכלי הכסף נעשה נפוץ פחות ופחות, ונדיר לראות כיום משפחות אוכלות בכלים הכבדים והמיושנים. חשוב שנכה על הברזל בעודו חם, ונמכור את הכלים שברשותנו כעת, מאחר שעם הזמן הם נשחקים ומתיישנים, ולכן מחירם פוחת, וחשוב לעשות זאת גם על ידי פנייה למומחים שיכולים לייעץ ולהעריך את שווים ואת התמורה הכספית הפוטנציאלית שגלומה במכירתם.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

כיצד למצוא טבעות אירוסין לא שגרתיות

אנחנו מורגלים לחשוב שטבעת אירוסין צריכה להיות מורכבת מיהלום גדול ורעשני המתנוסס על טבעת זהב, אנחנו כאן בשביל להפנות את תשומת ליבכם לסוג אחר של טבעות, טבעות אירוסין מיוחדות, אקזוטיות, בעיצוב שונה שלא מתנוסס על אצבע של אף אחת אחרת.

להמשך קריאה

טבעות אירוסין בזהב צהוב כל מה שחשוב לדעת לפני הרכישה

אנו לא עומדים להתווכח על כך  יש כל כך הרבה סגנונות של טבעות אירוסין שהדבר יכול להקשות על הבחירה כל כך, שלעיתים גברים רבים (או נשים, תלוי מיהו המציע) מבצעים החלטה לא נכונה ורוכשים טבעת שאינה עולה בקנה אחד בציפותיה של בת הזוג. אנו כאן רוצים להתמקד באחת מהאפשרויות הטובות ביותר שעומדות על הפרק והיא אפשרות של טבעת אירוסין שעשויה מזהב בצבע צהוב.

להמשך קריאה

איך קרה שניתן לרכוש כיום טבעות אירוסין זולות

ישנה הנחה שרבים דבקים בה, שטבעת האירוסין חייבת להיות בהכרח בעלות יקרה. הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את המיתוס הזה, ולהבהיר כי טבעת האירוסין היא בסופו של דבר טבעת, וטבעות ניתן לרכוש במניפה רחבה של מחירים. ההחלטה כמה להשקיע בטבעת, איזו טבעת לבחור ומה יהפוך את אהובתכם לנרגשת – היא החלטה ובחירה שלכם. טבעות אירוסין זולות – מה באמת עומד מאחוריהן?

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות