צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

כל מה שצריך לדעת על מכירת כלי כסף משומשים

בעבר, השימוש בכלי כסף היה נחלתם של עשירים ובני מעמד הביניים שהיו סועדים את ארוחותיהם בעזרת כלי כסף, אך כיום, אבד הכלח על השימוש בהם, ונדיר למצוא עוד אנשים שמשתמשים בכלי כסף בסעודותיהם.

אם כן, מדוע משתלם כל כך כעת להפטר מכלי הכסף הישנים שברשותנו? כיום משתלם יותר מתמיד להפטר מהכלים המיושנים שצוברים אבק בארונותינו, מאחר וממילא הם שוכבים באחסון ואפסנה כאבן שאין לה הופכין. לכן, האפשרות של מכירת כלי הכסף שברשותנו יכולה להניב לנו שני ציפורים במכה אחת: הראשונה, להפטר מהמקום המיותר שתופסים הכלים בביתנו, והשנייה היא להרוויח כסף מזומן, בצורה נטולת מאמץ. סוחרי העתיקות והמתווכים למיניהם שסוחרים בכלים משלמים עבורם בעיקר במזומן בכדי לסגור כמה שיותר עסקאות.

כיצד נקבע הסכום של כלי הכסף?

הסכום שניתן לקבל בעבור בחירת כלי כסף נע מעשרות שקלים עד לאלפי ומאות אלפי שקלים או דולרים ליחידה, והדבר תלוי בשני גורמים: הראשון, הוא ערך כלי הכסף עצמו, כלומר מה הערך של המתכת עצמה, והשני הוא נדירותו של הכלי הספציפי. לעתים, אם כלי הכסף הוא מאוד נדיר בשוק, מחירו יכול להגיע עד למאות אלפי שקלים או דולרים!

כיצד יודעים שכלי הכסף אמיתי?

כדי לדעת שהכלי שבידינו אמיתי, עלינו לחפש סימן החקוק בתוכו. הסימנים החקוקים על הכלים משתנים בין מדינה למדינה: באנגליה למשל, הסימן החקוק על כלי כסף הוא ראש של נמר, ואילו בישראל, הסימן החקוק על הכלים הוא בצורה של שלושה רימונים. בנוסף עלינו לתת את הדעת על אחוז הכסף בכלים, מאחר ואחוז הכסף בכלי יכולה להשתנות, בשל היותה של מתכת הכסף רכה מדי מכדי לשמש ככלי או תכשיט לבדה. את אחוז הכסף בכלי או בתכשיט נדע על פי המספר החקוק בה: אם לדוגמא המספר החקוק בה הוא 950, אזי אחוז הכסף בכלי הוא 95.

קרא עוד בהרחבה אודות בחירת טבעת אירוסין מעבר לזהב וליהלומים.

כיצד מתגברים או מוותרים על הקשר הרגשי לכלי הכסף?

לעתים, קשה לנו להתגבר על הקשר הרגשי שכרוך במכירת הכלים, הרי לרוב את הכלים שברשותנו ירשנו מהסבים והסבתות, או מההורים, שגם הם קיבלו בירושה את הכלים. הימים האלו של העברת כלי כסף בירושה עברו מן העולם. השימוש בכלי הכסף נעשה נפוץ פחות ופחות, ונדיר לראות כיום משפחות אוכלות בכלים הכבדים והמיושנים. חשוב שנכה על הברזל בעודו חם, ונמכור את הכלים שברשותנו כעת, מאחר שעם הזמן הם נשחקים ומתיישנים, ולכן מחירם פוחת, וחשוב לעשות זאת גם על ידי פנייה למומחים שיכולים לייעץ ולהעריך את שווים ואת התמורה הכספית הפוטנציאלית שגלומה במכירתם.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

ההחלטה של קניית טבעת אירוסין

רגע לפני ההחלטות שיש לבצע לגבי החתונה צריך לחשוב איזה טבעת אירוסין לקנות לה, הרכישה של טבעת אירוסין היא אחת הקניות הכי חשובות שתעשה. לא מדובר במתנה ליום הולדת שאפשר להחליף, נכון גם טבעת אירוסין אפשר להחליף אבל אתה רוצה לקנות לה את הטבעת המושלמת שתשאיר אותה עם פה פעור ובכי של התרגשות. אתה רוצה שהטבעת הזו שבחרת תלווה אותה לכל החיים המשתפים שלכם.

להמשך קריאה

לא מה שחשבתם - מנפצים מיתוסים על טבעות אירוסין זהב לבן

מיתוסים ואגדות אורבניות לא מפסיקים לגדוש את ענף טבעות האירוסין, בדגש על טבעות אירוסין זהב לבן. גם אתם רוצים לרכוש טבעת מסוג זהב זה אך מושפעים מאד מכל המיתוסים שמסביב? הגיע הזמן פעם אחת ולתמיד לשים להם סוף!

להמשך קריאה

ממי תוכל לשאוב רעיון לטבעת האירוסין

לצד הגברים שאולי קל להם לרכוש את הטבעת, ישנם לא מעטים המביעים חשש מרכישת הטבעת המדוברת. אז רגע לפני שמרימים ידיים ומצהירים כי מדובר על משימה בלתי אפשרית, הרי שתוכל לשאוב השראה ורעיון לטבעת די בקלות. מחפשים רעיון לטבעת האירוסין, צריכים הכוונה ועצה טובה? כל הדרכים אל הטבעת המושלמת לאהובתכם.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ