צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

כל מה שצריך לדעת על מכירת כלי כסף משומשים

בעבר, השימוש בכלי כסף היה נחלתם של עשירים ובני מעמד הביניים שהיו סועדים את ארוחותיהם בעזרת כלי כסף, אך כיום, אבד הכלח על השימוש בהם, ונדיר למצוא עוד אנשים שמשתמשים בכלי כסף בסעודותיהם.

אם כן, מדוע משתלם כל כך כעת להפטר מכלי הכסף הישנים שברשותנו? כיום משתלם יותר מתמיד להפטר מהכלים המיושנים שצוברים אבק בארונותינו, מאחר וממילא הם שוכבים באחסון ואפסנה כאבן שאין לה הופכין. לכן, האפשרות של מכירת כלי הכסף שברשותנו יכולה להניב לנו שני ציפורים במכה אחת: הראשונה, להפטר מהמקום המיותר שתופסים הכלים בביתנו, והשנייה היא להרוויח כסף מזומן, בצורה נטולת מאמץ. סוחרי העתיקות והמתווכים למיניהם שסוחרים בכלים משלמים עבורם בעיקר במזומן בכדי לסגור כמה שיותר עסקאות.

כיצד נקבע הסכום של כלי הכסף?

הסכום שניתן לקבל בעבור בחירת כלי כסף נע מעשרות שקלים עד לאלפי ומאות אלפי שקלים או דולרים ליחידה, והדבר תלוי בשני גורמים: הראשון, הוא ערך כלי הכסף עצמו, כלומר מה הערך של המתכת עצמה, והשני הוא נדירותו של הכלי הספציפי. לעתים, אם כלי הכסף הוא מאוד נדיר בשוק, מחירו יכול להגיע עד למאות אלפי שקלים או דולרים!

כיצד יודעים שכלי הכסף אמיתי?

כדי לדעת שהכלי שבידינו אמיתי, עלינו לחפש סימן החקוק בתוכו. הסימנים החקוקים על הכלים משתנים בין מדינה למדינה: באנגליה למשל, הסימן החקוק על כלי כסף הוא ראש של נמר, ואילו בישראל, הסימן החקוק על הכלים הוא בצורה של שלושה רימונים. בנוסף עלינו לתת את הדעת על אחוז הכסף בכלים, מאחר ואחוז הכסף בכלי יכולה להשתנות, בשל היותה של מתכת הכסף רכה מדי מכדי לשמש ככלי או תכשיט לבדה. את אחוז הכסף בכלי או בתכשיט נדע על פי המספר החקוק בה: אם לדוגמא המספר החקוק בה הוא 950, אזי אחוז הכסף בכלי הוא 95.

קרא עוד בהרחבה אודות בחירת טבעת אירוסין מעבר לזהב וליהלומים.

כיצד מתגברים או מוותרים על הקשר הרגשי לכלי הכסף?

לעתים, קשה לנו להתגבר על הקשר הרגשי שכרוך במכירת הכלים, הרי לרוב את הכלים שברשותנו ירשנו מהסבים והסבתות, או מההורים, שגם הם קיבלו בירושה את הכלים. הימים האלו של העברת כלי כסף בירושה עברו מן העולם. השימוש בכלי הכסף נעשה נפוץ פחות ופחות, ונדיר לראות כיום משפחות אוכלות בכלים הכבדים והמיושנים. חשוב שנכה על הברזל בעודו חם, ונמכור את הכלים שברשותנו כעת, מאחר שעם הזמן הם נשחקים ומתיישנים, ולכן מחירם פוחת, וחשוב לעשות זאת גם על ידי פנייה למומחים שיכולים לייעץ ולהעריך את שווים ואת התמורה הכספית הפוטנציאלית שגלומה במכירתם.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

מה דעתכם על כריעת ברך בחנות התכשיטים?

מהרגע שבו הודעתם לקרובים שלכם שאתם עומדים לעשות את הצעד ולהציע נישואין, נדמה כי כולם נרתמים לסייע לכם בבחירות השונות: בחירת החנות בה תרכשו את הטבעת, בחירת הטבעת בעצמה והמקום בו תציעו נישואין.

להמשך קריאה

יהלומים אפיק השקעה בטוחה

המושג "יהלומים לנצח" משקף את ההשקעה הבטוחה ביותר שקיימת היום ברחבי העולם. בזמן שהעולם עובר טלטלות מבחינה כלכלית בתחומים שונים כגון: נדל"ן, זהב או אפיקי השקעות שונים בבורסה, היהלומים שומרים על יציבות איתנה לאורך השנים.

להמשך קריאה

איך תקנו טבעת אירוסין טרנדית במיוחד?

בשנים האחרונות יש סגנון טבעות מאוד מיוחד ובולט אשר נקרא טבעות אירוסין היילו. כלות רבות מעוניינות בטבעות בסגנון זה. לפניכם, מדריך לקניית טבעת אירוסין טרנדית.

 

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022