צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

כל מה שצריך לדעת על יהלומים

image

כולנו יודעים כיצד נראה יהלום ומתפעלים ממראהו, אך חשוב שנדע שמדובר למעשה במינרל שנוצר באדמה בתהליך ארוך של מליוני שנים בתאני לחץ וחום. לאחר שכורים יהלום מהאדמה הוא מועבר בתצורתו המקורית למפעלי ייצור וליטוש על מנת שיעובד בצורה אופטימלית וילוטש. הליטוש גורם ליהלום ללבוש צורות שונות כמו צורה עגולה, מרובעת, אובאלית וכו', ולרוב משובץ בתכשיטים. 

יהלומים מלוטשים נוצצים וזוהרים מאחר ונוצר אפקט אופטי של חדירות אור ליהלום מכל הכיוונים בשל פעולת הליטוש. על מנת לקבוע את ערכו של היהלום יש לשקלל ארבעה גורמים: איכות הליטוש של היהלום (Cut), צבע (Color), צחות (Clarity) ומשקל (Carat).

איכות הליטוש של היהלום:

 אחד הקריטריונים החשובים ביותר לקביעת ערכו של יהלום הוא איכות הליטוש של היהלום, מאחר והוא מוביל לאותם החזרי אור ונצנוצים. במידה והליטוש אינו מדוייק היהלום עלול להראות כבוי ועמום. על מנת שאיכות הליטוש תהיה מקסימלית יש לשמור על רמה מדוייקת של פרופורציות וסימטריה ולעשות עבודת גימור מקצועית. לקריאת מאמר נוסף המדבר על הקריטריונים שמשפיעים על מחירי היהלומים היכנסו לכאן!

צבע היהלום:

באופן פרדוקסלי, צבע יהלום אופטימלי הוא חוסר צבע. כאשר יהלום הינו צלול מאוד ערכו עולה באלפי מונים. סקלת דירוג הצבעים של היהלום מתבססת על אותיות D, H, L, P, Z. האות D מייצגת את דרגת הצבע האופטמלית ביותר- חוסר הצבע המוחלט המוביל לרמת צביעות אידיאלית. ההתקדמות על הסקלה נעה עד גוון צהבהב, שערכו פחות, והיא מתייחסת אך ורק ליהלומים לבנים. מעבר לכך, ישנם יהלומים טבעיים בצבעים שונים כמו ורוד, שחור, ירוק, כחול, צהוב ואפילו אדום, ובשל היותם נדירים ערכם גבוה ואינו מוערך לפי הסקלה המתוארת.

צחות היהלום:

צחות היהלום מתייחסת לרמת הפגמים שבו. ככל שהוא יותר נקי מפגמים הוא נחשב צח יותר וערכו עולה בהתאם. פגמים שונים כמו סדקים, שריטות, עכירות וכולי יפחיתו את ערך היהלום. סקלת צחות היהלום הינה מורכבת יחסית והיא נעה על אותיות ומספרים .

משקל היהלום:

משקל היהלום מאוד משמעותי בקביעת ערכו, והוא נמדד בקראט (שווה ל-0.2 גרם). מעבר לכך, חשוב להתייחס ליחס של קוטר היהלום (לאחר ליטוש עגול) ושל משקל היהלום. יחס אידיאלי בין גורמים אלו מתבטא ביחס של משקל של 1 קראט לקוטר של 6.5 מילימטר.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

למה עדיף לקנות סט תכשיטים להצעת נישואין

מופתע? אל תהיה. מדובר על טרנד שנכנס חזק בשנים האחרונות והשנה הפך להיות הלהיט החדש בקרב זוגות שהחליטו לקחת את הקשר שלהם צעד אחד קדימה – אל עבר טקס הנישואין המרגש.
אז מה הכוונה בסט כהצעת נישואין? בוא אחרינו. ספויילר – בתום המאמר אתה הולך לבחור את האופציה הזו על פני רכישה של טבעת אירוסין בודדת.

להמשך קריאה

טבעות אירוסין, זו לא קנייה בלתי אפשרית

קניית טבעות אירוסין מרתיעה גברים רבים מכמה סיבות: הם לא מבינים ביהלומים, הם מפחדים שבת הזוג לא תאהב את הבחירה שלהם, ובכלל הידיעה שטבעת אירוסין כל כך יקרה מרתיעה בפני עצמה. אז הרשו לי לשבור לכן כמה מהמיתוסים על טבעות אירוסין:

להמשך קריאה

כיצד נדע כי הגיע הזמן להציע נישואין?

אין ספק שהצעת נישואין זה אחד האירועים המרגשים ביותר שיש ולא בכדי. בהצעת נישואין אנו למעשה מתחייבים על עתידנו ומביעים בקול את הרצון לחיות לנצח נצחים עם אהבת ליבנו. לא סתם הצעות נישואים תפסו מקום כה חשוב בפולקלור המקומי ולא סתם אנו עושים הכול בכדי שהצעת הנישואין תהיה הכי מיוחדת שאפשר.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022