צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

כל מה שצריך לדעת על יהלומים

image

כולנו יודעים כיצד נראה יהלום ומתפעלים ממראהו, אך חשוב שנדע שמדובר למעשה במינרל שנוצר באדמה בתהליך ארוך של מליוני שנים בתאני לחץ וחום. לאחר שכורים יהלום מהאדמה הוא מועבר בתצורתו המקורית למפעלי ייצור וליטוש על מנת שיעובד בצורה אופטימלית וילוטש. הליטוש גורם ליהלום ללבוש צורות שונות כמו צורה עגולה, מרובעת, אובאלית וכו', ולרוב משובץ בתכשיטים. 

יהלומים מלוטשים נוצצים וזוהרים מאחר ונוצר אפקט אופטי של חדירות אור ליהלום מכל הכיוונים בשל פעולת הליטוש. על מנת לקבוע את ערכו של היהלום יש לשקלל ארבעה גורמים: איכות הליטוש של היהלום (Cut), צבע (Color), צחות (Clarity) ומשקל (Carat).

איכות הליטוש של היהלום:

 אחד הקריטריונים החשובים ביותר לקביעת ערכו של יהלום הוא איכות הליטוש של היהלום, מאחר והוא מוביל לאותם החזרי אור ונצנוצים. במידה והליטוש אינו מדוייק היהלום עלול להראות כבוי ועמום. על מנת שאיכות הליטוש תהיה מקסימלית יש לשמור על רמה מדוייקת של פרופורציות וסימטריה ולעשות עבודת גימור מקצועית. לקריאת מאמר נוסף המדבר על הקריטריונים שמשפיעים על מחירי היהלומים היכנסו לכאן!

צבע היהלום:

באופן פרדוקסלי, צבע יהלום אופטימלי הוא חוסר צבע. כאשר יהלום הינו צלול מאוד ערכו עולה באלפי מונים. סקלת דירוג הצבעים של היהלום מתבססת על אותיות D, H, L, P, Z. האות D מייצגת את דרגת הצבע האופטמלית ביותר- חוסר הצבע המוחלט המוביל לרמת צביעות אידיאלית. ההתקדמות על הסקלה נעה עד גוון צהבהב, שערכו פחות, והיא מתייחסת אך ורק ליהלומים לבנים. מעבר לכך, ישנם יהלומים טבעיים בצבעים שונים כמו ורוד, שחור, ירוק, כחול, צהוב ואפילו אדום, ובשל היותם נדירים ערכם גבוה ואינו מוערך לפי הסקלה המתוארת.

צחות היהלום:

צחות היהלום מתייחסת לרמת הפגמים שבו. ככל שהוא יותר נקי מפגמים הוא נחשב צח יותר וערכו עולה בהתאם. פגמים שונים כמו סדקים, שריטות, עכירות וכולי יפחיתו את ערך היהלום. סקלת צחות היהלום הינה מורכבת יחסית והיא נעה על אותיות ומספרים .

משקל היהלום:

משקל היהלום מאוד משמעותי בקביעת ערכו, והוא נמדד בקראט (שווה ל-0.2 גרם). מעבר לכך, חשוב להתייחס ליחס של קוטר היהלום (לאחר ליטוש עגול) ושל משקל היהלום. יחס אידיאלי בין גורמים אלו מתבטא ביחס של משקל של 1 קראט לקוטר של 6.5 מילימטר.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

למה עדיף לקנות סט תכשיטים להצעת נישואין

מופתע? אל תהיה. מדובר על טרנד שנכנס חזק בשנים האחרונות והשנה הפך להיות הלהיט החדש בקרב זוגות שהחליטו לקחת את הקשר שלהם צעד אחד קדימה – אל עבר טקס הנישואין המרגש.
אז מה הכוונה בסט כהצעת נישואין? בוא אחרינו. ספויילר – בתום המאמר אתה הולך לבחור את האופציה הזו על פני רכישה של טבעת אירוסין בודדת.

להמשך קריאה

כך תימנע מכל הרגעים המביכים בהצעת הנישואין

הצעת הנישואין הינה אירוע בפני עצמו, והמטרה הברורה שלכם היא להציע את ההצעה החד פעמית בצורה לא פחות ממושלמת! לפניכם כל הטעויות שכבר נעשו בתום, כך שאתם תדעו להימנע מהן. אז מאילו טעויות שכיחות תוכלו להימנע ואיך מחיר טבעת אירוסין קשור לזה?

להמשך קריאה

רעיונות מקוריים להצעת נישואין מרגשת

לאחר מסע לא פשוט של חיפוש אחר הטבעת המושלמת, הגיע הרגע לברר איך בעצם כדאי להציע נישואין. 5 הצעות מרגשות שיבטיחו לך תשובה חיובית – לפניך.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022