צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

יהלום כחול תכשיטים

רובם של היהלומים בעולם הם בדרך כלל יהלומים לבנים יהלומים נדירים יותר הם יהלומים צבעוניים, הצבע הכי נחשק היום בתחום היהלומים הוא כחול, "יהלומים כחולים" יהלומים אלו הם מאוד נחשקים בכל העולם וכמובן גם בישראל, היהלום הכחול המפורסם ביותר בעולם הוא יהלום הופ, יהלום בעל צבע כחול עמוק, ומימדים עצומים בהשוואה ליהלומים אחרים.  מעבר ליהלום זה, גם טבעת האירוסין של הנסיכה דיאנה הפכה להיות מפורסמת בזכות במראה השונה עם נגיעות וינטאג', אבן ספיר כחולה בחיתוך אליפסה, ומסביבה יהלומים לבנים טבעת שמהדהדת עד היום בזיכרוננו ומהווה אבן יסוד בעיצובים מסוג וינטאג' של טבעות אירוסין עגילים ותליונים.

מה הם יהלומים כחולים?

יהלומים כחולים נמנים כחלק מקבוצת היהלומים הצבעוניים הידועים בשמם השפה המקצועית יהלומי פנסי, צבעם כחול וככול שעומק הצבע יותר גבוה כך הם נחשבים נדירים יותר, יהלומים צבעוניים ככל הרבה יותר נדירים מיהלומים לבנים והיחס בין יהלומים לבנים לצבעוניים עומד על 1-10,000. בגלל שיהלומים צבעוניים וכחולים בפרט מבוקשים, אך יחד עם זאת קיים מחסור, מחירם גבוה מאוד ביחס ליהלומים אחרים. אם ברשותך יהלום כחול הוא יכול להוות השקעה לטווח הארוך, מכיוון שזהו פריט מאוד נדיר כיום, ובמיוחד בעוד מספר שנים.

מאיפה הגיעו היהלומים הכחולים?

יהלומים כחולים מקורם לרוב במכרות בהודו, את הצבע הכחול ביהלום מקבלים בגלל שרידים של היסוד בור במבנהו הגבישי. בניגוד ליהלומים לבנים שנפוצים במכרות שונים ברחבי העולם יהלומים כחולים ניתן למצוא רק במכרות בהודו.

איזה סוגי תכשיטים בעלי יהלומים כחולים קיימים?

 

עגילי יהלומים כחולים:

הסוג הנפוץ ביותר של תכשיטי יהלומים כחולים הינו עגילים, מה שמאפיין את העיצוב הנ"ל הוא ברוב המקרים יהלומים אחד מרכזי כחול וסביבו יהלומים לבנים, מעניקים לעגילים מראה מלכותי.

טבעות יהלומים ואירוסין:

בעקבות הסערה שחוללה טבעת האירוסין של דיאנה שבחרה בעיצוב של טבעת אירוסין לא שגרתית כשבמרכז הטבעת הייתה אבן ספיר ולא יהלום כפי שהיה נהוג דאז. הפך העיצוב המיוחד של טבעת האירוסין שלה למבוקש מאוד, בתחום טבעות היהלומים. מאז ועד היום אפשר לראות את בסיס העיצוב עם אבן בחיתוך אליפסה ואבנים קטנות יותר סביבה, אך בצבעים של יהלומים שונים. יהלום לבן במרכז, ואבנים כחולות סביבו או יהלומים צבעוניים אחרים.

לעוד טבעות אירוסין ויהלומים שונים לחצו כאן

תליונים:

עוד תכשיט שבו משתמשים רבות ביהלומים כחולים הם תליונים, היהלום הכחול הראשון בהיסטוריה שנקרא יהלום הופ, שימש כיהלום המשובץ בתליון מיוחד עבור המלך לואי -16, מאז ועד היום נעשה שימוש רב של יהלומים כחולים בתליונים בעיצובים שונים.

לעוד תכשיטי יהלומים בעיצובים מרהיבים כנסו לקטלוג התכשיטים לשנת 2015 של דיאמור

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

איך קרה שניתן לרכוש כיום טבעות אירוסין זולות

ישנה הנחה שרבים דבקים בה, שטבעת האירוסין חייבת להיות בהכרח בעלות יקרה. הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את המיתוס הזה, ולהבהיר כי טבעת האירוסין היא בסופו של דבר טבעת, וטבעות ניתן לרכוש במניפה רחבה של מחירים. ההחלטה כמה להשקיע בטבעת, איזו טבעת לבחור ומה יהפוך את אהובתכם לנרגשת – היא החלטה ובחירה שלכם. טבעות אירוסין זולות – מה באמת עומד מאחוריהן?

להמשך קריאה

טבעות אירוסין בשיבוץ יהלומים שחורים

יהלומים שחורים קיימים שנים רבות, מדובר ביהלומים טבעיים שבתהליך ההיווצרות שלהם משהו השתנה וצבעם הפך לשחור, מכיוון שאין יודעים בדיוק מה הפך את צבע היהלום לשחור ישנה הילה ומסתורין סביב סוג זה של היהלומים.

להמשך קריאה

שמלות כלה נוצצות עם תכשיטים נוצצים

יום החתונה הוא בין הימים המאושרים ביותר בחייה של כל כלה. זהו היום בו היא חותמת על הסכם לשנים הבאות בו היא מחויבת לעשות את מרב המאמצים לטובת בן זוגה. מאחר וזהו יום חשוב כל כך נשים רבות משקיעות את מיטב זמנן וכספן במציאת שמלת הכלה האולטימטיבית. שמלות כלה 2015 מסוגים שונים מאפשרות לבחור מתוך מגוון עצום של אפשרויות ומעניקות לכל כלה את ההזדמנות להיראות כמו נסיכה.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ