צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

יהלום כחול תכשיטים

רובם של היהלומים בעולם הם בדרך כלל יהלומים לבנים יהלומים נדירים יותר הם יהלומים צבעוניים, הצבע הכי נחשק היום בתחום היהלומים הוא כחול, "יהלומים כחולים" יהלומים אלו הם מאוד נחשקים בכל העולם וכמובן גם בישראל, היהלום הכחול המפורסם ביותר בעולם הוא יהלום הופ, יהלום בעל צבע כחול עמוק, ומימדים עצומים בהשוואה ליהלומים אחרים.  מעבר ליהלום זה, גם טבעת האירוסין של הנסיכה דיאנה הפכה להיות מפורסמת בזכות במראה השונה עם נגיעות וינטאג', אבן ספיר כחולה בחיתוך אליפסה, ומסביבה יהלומים לבנים טבעת שמהדהדת עד היום בזיכרוננו ומהווה אבן יסוד בעיצובים מסוג וינטאג' של טבעות אירוסין עגילים ותליונים.

מה הם יהלומים כחולים?

יהלומים כחולים נמנים כחלק מקבוצת היהלומים הצבעוניים הידועים בשמם השפה המקצועית יהלומי פנסי, צבעם כחול וככול שעומק הצבע יותר גבוה כך הם נחשבים נדירים יותר, יהלומים צבעוניים ככל הרבה יותר נדירים מיהלומים לבנים והיחס בין יהלומים לבנים לצבעוניים עומד על 1-10,000. בגלל שיהלומים צבעוניים וכחולים בפרט מבוקשים, אך יחד עם זאת קיים מחסור, מחירם גבוה מאוד ביחס ליהלומים אחרים. אם ברשותך יהלום כחול הוא יכול להוות השקעה לטווח הארוך, מכיוון שזהו פריט מאוד נדיר כיום, ובמיוחד בעוד מספר שנים.

מאיפה הגיעו היהלומים הכחולים?

יהלומים כחולים מקורם לרוב במכרות בהודו, את הצבע הכחול ביהלום מקבלים בגלל שרידים של היסוד בור במבנהו הגבישי. בניגוד ליהלומים לבנים שנפוצים במכרות שונים ברחבי העולם יהלומים כחולים ניתן למצוא רק במכרות בהודו.

איזה סוגי תכשיטים בעלי יהלומים כחולים קיימים?

 

עגילי יהלומים כחולים:

הסוג הנפוץ ביותר של תכשיטי יהלומים כחולים הינו עגילים, מה שמאפיין את העיצוב הנ"ל הוא ברוב המקרים יהלומים אחד מרכזי כחול וסביבו יהלומים לבנים, מעניקים לעגילים מראה מלכותי.

טבעות יהלומים ואירוסין:

בעקבות הסערה שחוללה טבעת האירוסין של דיאנה שבחרה בעיצוב של טבעת אירוסין לא שגרתית כשבמרכז הטבעת הייתה אבן ספיר ולא יהלום כפי שהיה נהוג דאז. הפך העיצוב המיוחד של טבעת האירוסין שלה למבוקש מאוד, בתחום טבעות היהלומים. מאז ועד היום אפשר לראות את בסיס העיצוב עם אבן בחיתוך אליפסה ואבנים קטנות יותר סביבה, אך בצבעים של יהלומים שונים. יהלום לבן במרכז, ואבנים כחולות סביבו או יהלומים צבעוניים אחרים.

לעוד טבעות אירוסין ויהלומים שונים לחצו כאן

תליונים:

עוד תכשיט שבו משתמשים רבות ביהלומים כחולים הם תליונים, היהלום הכחול הראשון בהיסטוריה שנקרא יהלום הופ, שימש כיהלום המשובץ בתליון מיוחד עבור המלך לואי -16, מאז ועד היום נעשה שימוש רב של יהלומים כחולים בתליונים בעיצובים שונים.

לעוד תכשיטי יהלומים בעיצובים מרהיבים כנסו לקטלוג התכשיטים לשנת 2015 של דיאמור

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

יהלום כחול תכשיטים

רובם של היהלומים בעולם הם בדרך כלל יהלומים לבנים יהלומים נדירים יותר הם יהלומים צבעוניים, הצבע הכי נחשק היום בתחום היהלומים הוא כחול, "יהלומים כחולים" יהלומים אלו הם מאוד נחשקים בכל העולם וכמובן גם בישראל, היהלום הכחול המפורסם ביותר בעולם הוא יהלום הופ, יהלום בעל צבע כחול עמוק, ומימדים עצומים בהשוואה ליהלומים אחרים.

להמשך קריאה

טבעת מזהב צהוב או לבן - מה בוחרים

השאלה השכיחה ביותר המופנית אל חנויות התכשיטים היא השאלה בדבר צבע הזהב – הלבן או הצהוב. למרות מה שניתן לחשוב, קביעת צבע הזהב לטבעת מסתמנת כתהליך הפשוט ביותר, המהיר ביותר והקל ביותר. המדריך המלא לבחירת צבע הטבעת, לפניכם:

להמשך קריאה

הכנות לפני חתונה

אחד האירועים המרגשים ביותר בחייו של כל אדם הוא אירוע החתונה שלו. מדובר באירוע בו הוא מציין את אהבתו לאדם אחר, אירוע אליו מגיעים כל הקרובים וכל החברים שליוו אותו לאורך השנים בטוב וברע, על מנת שיהיו עדים להצהרת האהבה שלו, לאחת מנקודות השיא של חייו.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022