צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

יהלום כחול תכשיטים

רובם של היהלומים בעולם הם בדרך כלל יהלומים לבנים יהלומים נדירים יותר הם יהלומים צבעוניים, הצבע הכי נחשק היום בתחום היהלומים הוא כחול, "יהלומים כחולים" יהלומים אלו הם מאוד נחשקים בכל העולם וכמובן גם בישראל, היהלום הכחול המפורסם ביותר בעולם הוא יהלום הופ, יהלום בעל צבע כחול עמוק, ומימדים עצומים בהשוואה ליהלומים אחרים.  מעבר ליהלום זה, גם טבעת האירוסין של הנסיכה דיאנה הפכה להיות מפורסמת בזכות במראה השונה עם נגיעות וינטאג', אבן ספיר כחולה בחיתוך אליפסה, ומסביבה יהלומים לבנים טבעת שמהדהדת עד היום בזיכרוננו ומהווה אבן יסוד בעיצובים מסוג וינטאג' של טבעות אירוסין עגילים ותליונים.

מה הם יהלומים כחולים?

יהלומים כחולים נמנים כחלק מקבוצת היהלומים הצבעוניים הידועים בשמם השפה המקצועית יהלומי פנסי, צבעם כחול וככול שעומק הצבע יותר גבוה כך הם נחשבים נדירים יותר, יהלומים צבעוניים ככל הרבה יותר נדירים מיהלומים לבנים והיחס בין יהלומים לבנים לצבעוניים עומד על 1-10,000. בגלל שיהלומים צבעוניים וכחולים בפרט מבוקשים, אך יחד עם זאת קיים מחסור, מחירם גבוה מאוד ביחס ליהלומים אחרים. אם ברשותך יהלום כחול הוא יכול להוות השקעה לטווח הארוך, מכיוון שזהו פריט מאוד נדיר כיום, ובמיוחד בעוד מספר שנים.

מאיפה הגיעו היהלומים הכחולים?

יהלומים כחולים מקורם לרוב במכרות בהודו, את הצבע הכחול ביהלום מקבלים בגלל שרידים של היסוד בור במבנהו הגבישי. בניגוד ליהלומים לבנים שנפוצים במכרות שונים ברחבי העולם יהלומים כחולים ניתן למצוא רק במכרות בהודו.

איזה סוגי תכשיטים בעלי יהלומים כחולים קיימים?

 

עגילי יהלומים כחולים:

הסוג הנפוץ ביותר של תכשיטי יהלומים כחולים הינו עגילים, מה שמאפיין את העיצוב הנ"ל הוא ברוב המקרים יהלומים אחד מרכזי כחול וסביבו יהלומים לבנים, מעניקים לעגילים מראה מלכותי.

טבעות יהלומים ואירוסין:

בעקבות הסערה שחוללה טבעת האירוסין של דיאנה שבחרה בעיצוב של טבעת אירוסין לא שגרתית כשבמרכז הטבעת הייתה אבן ספיר ולא יהלום כפי שהיה נהוג דאז. הפך העיצוב המיוחד של טבעת האירוסין שלה למבוקש מאוד, בתחום טבעות היהלומים. מאז ועד היום אפשר לראות את בסיס העיצוב עם אבן בחיתוך אליפסה ואבנים קטנות יותר סביבה, אך בצבעים של יהלומים שונים. יהלום לבן במרכז, ואבנים כחולות סביבו או יהלומים צבעוניים אחרים.

לעוד טבעות אירוסין ויהלומים שונים לחצו כאן

תליונים:

עוד תכשיט שבו משתמשים רבות ביהלומים כחולים הם תליונים, היהלום הכחול הראשון בהיסטוריה שנקרא יהלום הופ, שימש כיהלום המשובץ בתליון מיוחד עבור המלך לואי -16, מאז ועד היום נעשה שימוש רב של יהלומים כחולים בתליונים בעיצובים שונים.

לעוד תכשיטי יהלומים בעיצובים מרהיבים כנסו לקטלוג התכשיטים לשנת 2015 של דיאמור

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

טבעת מנצחת לא חייבת לכלול יהלום גדול מאד

המון גברים רוצים להציע הצעת נישואין כמה שיותר גדולה, כמה שיותר גרנדיוזית וכמה שיותר יקרה. כידוע, חלק בלתי נפרד, ובמידה רבה החלק המהותי והמרכזי ביותר בהצעה הוא לא אחר מטבעת האירוסין. למרות שנדמה כי הדרך להפתיע ולרגש היא באמצעות טבעת המשובצת ביהלום היקר ביותר, דעו כי תוכלו להפתיע ולרגש עם תקציב צנוע יותר וגם עם יהלום קצת קטן יותר מזה שאתם רוצים להעניק.

להמשך קריאה

איך בוחרים טבעת לאישה שלא אוהבת תכשיטים

ההנחה היא כל הנשים אוהבות לענוד תכשיטים. בפועל? ישנן נשים שמגירת התכשיטים שלהן לא בדיוק גדושה בטבעות, צמידים ועגילים. אם גם בת הזוג שלך אוהבת פינוקים, אך תכשיטים לא נכללים בהם, המדריך הבא בשבילך.

להמשך קריאה

דברים שחייב לדעת לפני רכישת טבעות אירוסין

אם גם אתה הגעת לשלב בו אתם מתעניין לגבי טבעות אירוסין, דע כי אתה עתיד בקרוב מאד להפוך את בת הזוג שלך למאושרת בנשים. רכישת הטבעת היא כנראה הרכישה המשמעותית, החשובה והמרגשת ביותר שעשית וגם שתעשה, ועל מנת להבטיח שאתה אכן מבצע רכישה נבונה ומושכלת, חשוב שתכיר את התעודה הגמולוגית. כל עוד רכשת טבעת אירוסין המשובצת ביהלום, מגיע לך לקבל את התעודה הגמולוגית שהינה תעודת הזהות של היהלום שרכשת. באופן זה, אתה מקבל אישור רשמי כי היהלום או היהלומים המשובצים על הטבעת אמיתיים.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ