צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

טבעת אירוסין עם תעודה גמולוגית

מהי תעודה גמולוגית ולמה יש בה צורך ?

תעודה גמולוגית משמעותה תעודה המכילה דירוג מדוייק של הפרמטרים המשמעותיים להבנת ערכו של היהלום כמו למשל: סוג היהלום- האם היהלום הינו יהלום טבעי, יהלום מטופל או נחשב אבן חן. פרמטרים נוספים הם צורת היהלום, מידות היהלום, משקל היהלום, דירוג הנקיון והצבע של היהלום, רמת החיתוך של היהלום (CUT), רמת הפוליש של משטחיו השונים של היהלום, סימטריה, עומק היהלום בהשוואה לקוטר, גודל המשטח העליון בהשוואה לקוטר, עובי ההקף, פלורסנטיות ופגמי היהלום. 

שני הפרמטרים המשמעותיים ביותר מעבר לנקיון ולצבעו של היהלום הם רמת החיתוך של היהלום ומידת הפלורסנטיות שלו. חשוב לבדוק באיזה מעבדה דורג היהלום. בעולם יש מספר מצומצם של מעמדות מוכרות, ולכן כדאי להסתמך על הבדיקות של מעבדות אלו. 

יש לשים לב שישנו הבדל בין הערכת שווי היהלום לביטוח לבין תעדוה גמולוגית. בעוד הערכת שווי לביטוח היא למעשה מעין תעודת הערכה כללית לתכשיט ולא רק ליהלום, תעודה גמולוגית מייצגת התייחסות ליהלום בודד שאינו שובץ. אי לכך, תעודה גמולוגית מאפשרת בחינה מדוקדרת של היהלום טרם שיבוצו. 

על אף המידע החשוב שמספקת לנו תעודה גמולוגית חשוב לראות את היהלום בעיניים על מנת לקבוע את ערכו המדוייק. הסיבה הפשוטה לכך שפרמטרים מספריים אינם יכולים לתת לנו מושג לגבי יופי היהלום והחוויה הנוצרת אצלנו כאשר אנו נחשפים אליו בצורה כל כך חיה. היו כבר מקרים ששני יהלומים דורגו באותה רמת ניקיון, אך הפגמים שלהם היו שונים ויצרו מראה שונה. אם היינו מתבססים רק על הערכה של התעודה הגמולוגית לא היינו יכולים למעשה להבחין בין אותם שני יהלומים. מראה עין בהחלט הבחין בהבדלים ביופי היהלומים, וסייע בקביעת ערך גבוה יותר לאחד היהלומים על פני השני.

המסקנות העיקריות הן שבעת קניית טבעות אירוסין חשוב לבדוק תעודה גמולוגית של היהלום המשובץ בהן תוך השוואה להערכת שווי היהלום לביטוח אם ניתן. חשוב להתבסס על בדיקות גמולוגיות של החברות המוכרות והאמינות. לצד כך, חשוב להעריך גם את שוויו של היהלום על פי מראה עיניים.

המסקנות העיקריות הן שחשוב לבדוק תעודה גמולוגית של יהלום תוך השוואה להערכת שווי היהלום לביטוח אם ניתן. חשוב להתבסס על בדיקות גמולוגיות של החברות המוכרות והאמינות. לצד כך, חשוב להעריך גם את שוויו של היהלום על פי מראה עיניים.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

טיפים מובילים לתהליך בחירת טבעת האירוסין

לא כולם באמת יודעים. עם חמישה צעדים פשוטים למדי, אתם מבטיחים לאהובתכם את טבעת החלומות שלה, ולכם: חוויה מרגשת שלא תחזור על עצמה שוב .

להמשך קריאה

שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין

אחד המשפטים המפורסמים ביותר באחד משיריה של מרלין מונרו הוא "יהלומים הם החברים הכי טובים של האשה". כמובן שזהו משפט הומוריסטי אבל יש בו מן האמת

להמשך קריאה

טבעת אירוסין בעיצוב אישי

הצעת הנישואין הינה הצעה מרגשת הנערכים אליה המון זמן. מדובר בהצעה שמדמה הפקת אירוע קטן שכן יש צורך להשקיע מחשבה בבחירת הלוקיישן להצעה, אופן ההצעה ובעיקר בחירת הטבעת. גברים רבים משקיעים מחשבה רבה בבחירת הטבעת ועבורם הטבעת היא הפנים של ההצעה ועל כן היא צריכה להיות מושלמת.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות