צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

טבעת אירוסין עם תעודה גמולוגית

מהי תעודה גמולוגית ולמה יש בה צורך ?

תעודה גמולוגית משמעותה תעודה המכילה דירוג מדוייק של הפרמטרים המשמעותיים להבנת ערכו של היהלום כמו למשל: סוג היהלום- האם היהלום הינו יהלום טבעי, יהלום מטופל או נחשב אבן חן. פרמטרים נוספים הם צורת היהלום, מידות היהלום, משקל היהלום, דירוג הנקיון והצבע של היהלום, רמת החיתוך של היהלום (CUT), רמת הפוליש של משטחיו השונים של היהלום, סימטריה, עומק היהלום בהשוואה לקוטר, גודל המשטח העליון בהשוואה לקוטר, עובי ההקף, פלורסנטיות ופגמי היהלום. 

שני הפרמטרים המשמעותיים ביותר מעבר לנקיון ולצבעו של היהלום הם רמת החיתוך של היהלום ומידת הפלורסנטיות שלו. חשוב לבדוק באיזה מעבדה דורג היהלום. בעולם יש מספר מצומצם של מעמדות מוכרות, ולכן כדאי להסתמך על הבדיקות של מעבדות אלו. 

יש לשים לב שישנו הבדל בין הערכת שווי היהלום לביטוח לבין תעדוה גמולוגית. בעוד הערכת שווי לביטוח היא למעשה מעין תעודת הערכה כללית לתכשיט ולא רק ליהלום, תעודה גמולוגית מייצגת התייחסות ליהלום בודד שאינו שובץ. אי לכך, תעודה גמולוגית מאפשרת בחינה מדוקדרת של היהלום טרם שיבוצו. 

על אף המידע החשוב שמספקת לנו תעודה גמולוגית חשוב לראות את היהלום בעיניים על מנת לקבוע את ערכו המדוייק. הסיבה הפשוטה לכך שפרמטרים מספריים אינם יכולים לתת לנו מושג לגבי יופי היהלום והחוויה הנוצרת אצלנו כאשר אנו נחשפים אליו בצורה כל כך חיה. היו כבר מקרים ששני יהלומים דורגו באותה רמת ניקיון, אך הפגמים שלהם היו שונים ויצרו מראה שונה. אם היינו מתבססים רק על הערכה של התעודה הגמולוגית לא היינו יכולים למעשה להבחין בין אותם שני יהלומים. מראה עין בהחלט הבחין בהבדלים ביופי היהלומים, וסייע בקביעת ערך גבוה יותר לאחד היהלומים על פני השני.

המסקנות העיקריות הן שבעת קניית טבעות אירוסין חשוב לבדוק תעודה גמולוגית של היהלום המשובץ בהן תוך השוואה להערכת שווי היהלום לביטוח אם ניתן. חשוב להתבסס על בדיקות גמולוגיות של החברות המוכרות והאמינות. לצד כך, חשוב להעריך גם את שוויו של היהלום על פי מראה עיניים.

המסקנות העיקריות הן שחשוב לבדוק תעודה גמולוגית של יהלום תוך השוואה להערכת שווי היהלום לביטוח אם ניתן. חשוב להתבסס על בדיקות גמולוגיות של החברות המוכרות והאמינות. לצד כך, חשוב להעריך גם את שוויו של היהלום על פי מראה עיניים.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

מה קורה כשאת מחליטה להציע נישואין

אם החלטת להציע לו נישואין, סביר להניח כי את מרגישה שהגיע הרגע למסד את היחסים ביניכם. לרוב זה קורה כתוצאה משיחות משותפות על עתיד משותף, ועל הרצון לחיות את שארית החיים יחד. שימי לב, שבעת שאת מתכננת להציע לו נישואין.

להמשך קריאה

טבעות אירוסין תואמות לגבר ולאשה

התארסתם? מזל טוב! איפה טבעות האירוסין? היום כבר מקובל שגבר עונד טבעת נישואין. אבל מה עם טבעת אירוסין? ולמה לא להתאים את טבעת הגבר לזו של האשה?

להמשך קריאה

לפני רכישת טבעת אירוסין - דברים שחשוב לדעת

"דיאמור" שמחים להציע לכם טבעות אירוסין במבצע! הטבעות המוצעות במחירי מבצע הן טבעות איכותיות ומעוצבות, שהודות למחירי המבצע עוברות אל קידמת הבמה. לצד המקרים בהם טבעות במבצע אכן מומלצות לכם, גם ישנם מקרים בהם לא מומלץ כלל להתפתות אל מחירי מבצע. מתי תזהו טבעות במבצע שלא כדאי לכם לרכוש?

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ