צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

טבעת אירוסין עם תעודה גמולוגית

מהי תעודה גמולוגית ולמה יש בה צורך ?

תעודה גמולוגית משמעותה תעודה המכילה דירוג מדוייק של הפרמטרים המשמעותיים להבנת ערכו של היהלום כמו למשל: סוג היהלום- האם היהלום הינו יהלום טבעי, יהלום מטופל או נחשב אבן חן. פרמטרים נוספים הם צורת היהלום, מידות היהלום, משקל היהלום, דירוג הנקיון והצבע של היהלום, רמת החיתוך של היהלום (CUT), רמת הפוליש של משטחיו השונים של היהלום, סימטריה, עומק היהלום בהשוואה לקוטר, גודל המשטח העליון בהשוואה לקוטר, עובי ההקף, פלורסנטיות ופגמי היהלום. 

שני הפרמטרים המשמעותיים ביותר מעבר לנקיון ולצבעו של היהלום הם רמת החיתוך של היהלום ומידת הפלורסנטיות שלו. חשוב לבדוק באיזה מעבדה דורג היהלום. בעולם יש מספר מצומצם של מעמדות מוכרות, ולכן כדאי להסתמך על הבדיקות של מעבדות אלו. 

יש לשים לב שישנו הבדל בין הערכת שווי היהלום לביטוח לבין תעדוה גמולוגית. בעוד הערכת שווי לביטוח היא למעשה מעין תעודת הערכה כללית לתכשיט ולא רק ליהלום, תעודה גמולוגית מייצגת התייחסות ליהלום בודד שאינו שובץ. אי לכך, תעודה גמולוגית מאפשרת בחינה מדוקדרת של היהלום טרם שיבוצו. 

על אף המידע החשוב שמספקת לנו תעודה גמולוגית חשוב לראות את היהלום בעיניים על מנת לקבוע את ערכו המדוייק. הסיבה הפשוטה לכך שפרמטרים מספריים אינם יכולים לתת לנו מושג לגבי יופי היהלום והחוויה הנוצרת אצלנו כאשר אנו נחשפים אליו בצורה כל כך חיה. היו כבר מקרים ששני יהלומים דורגו באותה רמת ניקיון, אך הפגמים שלהם היו שונים ויצרו מראה שונה. אם היינו מתבססים רק על הערכה של התעודה הגמולוגית לא היינו יכולים למעשה להבחין בין אותם שני יהלומים. מראה עין בהחלט הבחין בהבדלים ביופי היהלומים, וסייע בקביעת ערך גבוה יותר לאחד היהלומים על פני השני.

המסקנות העיקריות הן שבעת קניית טבעות אירוסין חשוב לבדוק תעודה גמולוגית של היהלום המשובץ בהן תוך השוואה להערכת שווי היהלום לביטוח אם ניתן. חשוב להתבסס על בדיקות גמולוגיות של החברות המוכרות והאמינות. לצד כך, חשוב להעריך גם את שוויו של היהלום על פי מראה עיניים.

המסקנות העיקריות הן שחשוב לבדוק תעודה גמולוגית של יהלום תוך השוואה להערכת שווי היהלום לביטוח אם ניתן. חשוב להתבסס על בדיקות גמולוגיות של החברות המוכרות והאמינות. לצד כך, חשוב להעריך גם את שוויו של היהלום על פי מראה עיניים.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

איך בוחרים תכשיט כמתנה לאישה?

לא משנה כמה הנשים יבקשו שאתם, הגברים, תדברו אליהן בפרחים, נדמה כי השיח האהוב עליהן מכל הוא באמצעות תכשיטים. מאז ועד היום נתפסים התכשיטים כחברים הטובים ביותר של האישה, כמתנה העדיפה עליה ביותר וכדרך שלכם לשקף עד כמה אתם אוהבים. גם אתם רוצים להעניק מתנה בדמות תכשיט לאחת שלכם? עם מענה על כמה שאלות מנחות, תוכלו גם אתם להעניק תכשיט שירגש, יפתיע וישמח את האחת שלכם.

להמשך קריאה

איך לבחור טבעות אירוסין

כאשר מחליטים להציע נישואין, חשוב מאוד לדאוג לאווירה המתאימה שכן ההצעה היא אירוע שזוכרים לכל החיים. בתוך כך, חשוב מאוד להעניק טבעת אירוסין יפה, כזאת שנבחרה בקפידה. מכיוון שצעד כזה נעשה לרוב על ידי בן הזוג, שלא בהכרח נחשב למבין גדול בענייני טבעות בכלל וטבעות לאירוסין בפרט, אנו מציגים מדריך מקוצר לבחירה נכונה של טבעת אירוסין.

להמשך קריאה

חתונה לבנה יהלומים נוצצים

כל אישה יודעת בדיוק איך היא רוצה שהחתונה שלה תיראה, כל אחת יודעת איזה שמלה היא רוצה, תסרוקת, סגנון איפור, אנחנו כנשים נולדנו לתוך סיפורים של נסיכה ונסיך שמתחתנים וחיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ