צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

טבעות אירוסין על פני ההיסטוריה

מאז ומעולם בני אדם בחרו את בן או את בת הזוג שלהם. אנשים תמיד החליטו אם איזה איש או אישה הם יבלו את שארית ימי החיים שלהם. כך למשל עוד בתקופת התנ"ך בחר אברהם אבינו את שרה ויצחק בחר להתחתן עם רבקה. לא ברור מתי התחיל מנהג החתונה, אך כבר אלפי שנים נשים וגברים נשאים זו לזה ומתחייבים להיות נאמנים אחד לשני באופן בלעדי. כיום, נהוג לציין את ההחלטה הזאת קודם כל על ידי מתן טבעות אירוסין ולאחר מכן על ידי טקס הנישואין עצמו. פעם טבעות אירוסין היו יכולות להיות עשויות מעץ או מאבנים פשוטות בעוד שהיום הן עשויות מחומרים יקרים מאוד כמו זהב או כסף.

האם תמיד היה מנהג להתארס לפני החתונה?

סביר מאוד להניח שבזמן ימי האדם הקדמון לא היה נהוג להתארס. מאז ימי התנ"ך וימי יוון ורומי העתיקה (3 תקופות שעליהן מבוססת תרבות המערב) נהוג להתארס או להכריז על הכוונה להינשא תקופה מסוימת לפני מימוש טקס הנישואים עצמו. כאשר אנחנו מתארסים אנחנו למעשה מצהירים בפני החברה בה אנחנו חיים ובפני הסביבה הקרובה שלנו על האהבה ועל הכוונות שלנו. בעוד שהיום טבעת אירוסין ומנהג האירוסין מסמלים אהבה, עד לפני לא הרבה שנים במונחים היסטוריים טבעות אלו סימלו מאבקי כוחות ובריתות עסקיות ומדיניות. כך למשל עד המאה ה-20 ובמיוחד במהלך המאות ה-10 עד ה-19 אירוסין היוו דרך מעודפת לכרות בריתות מדיניות או בריתות עסקיות. כך למשל קרה שקתרינה הגדולה נישאה לצאר הרוסי וכאשר מארי אונטואנט נישאה ללואי ה-16.

האם מושג האירוסין הוא מושג בלעדי לתרבות המערב?

למעשה מושג האירוסין הוא לא מושג בלעדי לתרבות מסוימת ובכל התרבויות גם במזרח וגם בערב נהוג להתארס ולהעניק טבעות אירוסין במעמד זה. כך למשל גם בתרבות האירופאית וגם בתרבות הסינית או התרבות הערבית נהוג להתארס. לא ברור האם מנהגים אלו היו מאז מתמיד קיימים בכל תרבויות או האם הם נגרמו כתוצאה מהשפעות בין תרבותיות הדדיות. כך או כך כיום בכל מקום בעולם בו אנשים רוצים להתחתן נהוג להעניק במתנה טבעת הן כהצהרת כוונות ואין כהצהרה כנה של אהבה. כאשר אנחנו מעניקים טבעת לאשתנו לעתיד חשוב שנעניק לה טבעת אירוסין שיכולה להתאים לאופי שלה ולסגנון האופנתי שהיא אוהבת. ככל שהטבעת תהיה מרשימה יותר ויקרה יותר כך נוכל להרשים יותר את בני המשפחה של הארוסה שלנו ולזכות לכך שהיא תרצה להתחתן אתנו. 

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

הרי את מקודשת לי? לא רק בטבעת זו

אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייו של כל בחור צעיר, הוא הרגע בו הוא מצהיר על אהבתו באופן רשמי, ומבקש מאהובתו להינשא לו. רבים עושים זאת על ידי רכישת טבעת אירוסין מרהיבה המרגשת את הכלה העתידית עד דמעות, ומצפים בכיליון עיניים לתשובה החיובית שלה. 

להמשך קריאה

התייעצות עם חברים - התמקד על אינסטגרם ופייסבוק

השימוש ברשתות החברתיות לא רלוונטי רק לאלו המפעילים פרופילים פרטיים, אלא גם לאלו המתפעלים פרופילים עסקיים. כיום, הודות לאינטרנט ניתן לרכוש את טבעת האירוסין בקלות יתרה, כאשר התודה הגדולה ניתנת בעיקר לפייסבוק ולאינסטגרם. למרות הסיוע הגדול שניתן מהחברים הטובים, ניתן לעשות את המסע הזה בצורה עוצמתית ואישית יותר לצד הכלים הדיגיטלים.

להמשך קריאה

מה קורה כשאת מחליטה להציע נישואין

אם החלטת להציע לו נישואין, סביר להניח כי את מרגישה שהגיע הרגע למסד את היחסים ביניכם. לרוב זה קורה כתוצאה משיחות משותפות על עתיד משותף, ועל הרצון לחיות את שארית החיים יחד. שימי לב, שבעת שאת מתכננת להציע לו נישואין.

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות