צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9972229 או שלחו לנו הודעה

הקריטריונים שמשפיעים על מחירי היהלומים

עומד רגע לפני בחירת טבעת אירוסין לאשתך לעתיד אך מעוניין, לפני הכול, לדעת בעצם על מה אתה משלם כאשר אתה רוכש טבעת עם יהלום? הגעת למקום הנכון. במאמר הבא נפרט בפנייך את הקריטריונים שמרכיבים את מחירו של היהלום וכך למעשה תוכל להגיע אל יום רכישת הטבעת עם ידע חשוב, ידע שיוכל לאפשר לך אפילו להוריד במחירה הסופי של הטבעת. מבולבל? קח אוויר ובוא נתחיל.

יהלומים – ממה מורכב מחירם?

אז ממה בעצם מורכב המחיר שמשפיע כמה תשלם על היהלום? ובכן, ניתן לומר שיש כארבעה קריטריונים מרכזיים שמשפיעים, בסופו של דבר, על מחיר היהלום וכתוצאה מכך – על המחיר הסופי של הטבעת. מהם הקריטריונים?

1 – קריטריון ראשון עוסק בחיתוך (CUT): מדובר על קריטריון חשוב מאין כמותו והוא מתייחס לליטוש שנעשה ביהלום ולאיכות שלו. כאשר בעל מקצוע ברמה גבוהה מבצע את הליטוש ביהלום, הדבר יבוא לידי ביטוי בכך שהחזרי האור יאפשרו לו להיות נוצץ ואופטימאלי או ההפך הגמור (במידה ומדובר על אדם לא מקצועי) – יהלום חסר חיים וצבע. בנוגע לאפשרויות השונות של סוגי החיתוך ביהלום, ניתן למצוא מידע בקישור הנלווה כעת: סגנונות חיתוך שונים ליהלומים.

2- בהירות (CLARITY) – אז מה הכוונה כאשר מדברים על בהירות או צחיחות של היהלום? ובכן, למעשה מדברים על המצב האופטימאלי שאליו כולנו נשאף והוא: שהיהלום יהיה כמה שיותר נקי מפגמים כך שבסופו של דבר, ככול שיהלום יהיה נקי מפגמים הוא יהיה נוצץ ויפה הרבה יותר ובאופן טבעי – מחירו יהיה גבוה. ישנם פגמים בהם ניתן להבחין בעין וכמובן שישנם פגמים קטים הרבה יותר שאינם פוגמים או מפריעים באופן ממשי לבהירות היהלום שאותם ניתן לגלות באמצעות זכוכית מגדלת/מיקרוסקופ. רוצה לדעת מה מייחד יהלומים? הקלק כעת: מה מייחד יהלומים מאבני חן אחרות

3- צבע (COLOR): באופן אירוני כאשר מדברים על צבע היהלום למעשה מתכוונים בכלל לחוסר הצבע שלו ומדוע? ובכן, ככול שיהלום הוא חסר צבע, כך מחירו יושפע מכך ויהיה יוקרתי יותר. צבעי יהלום מדורגים בסקאלה מהאות D ועד האות Z, ככול שנתקדם מטה באותיות, כך צבע היהלום יהיה פחות ופחות טוב.

קארט (CARAT)- כמובן שמדובר על הפרמטר האחרון והמרכזי של מחירי היהלומים, ככך שהיהלום שוקל יותר כך מחירו יהיה בהתאם.

על מנת להצליח ליהנות ממחיר נוח של יהלומים ניתן לשחק בפרמטרים השונים ולהצליח להגיע "לעמק השווה" הן מבחינת ויפיו של היהלום והן מבחינת המחיר.
רוצה לדעת פרטים על חשיבותה של תעודת גמלוגיות? הקלק על הקישור המצורף: טבעת אירוסין עם תעודת גמולוגית.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

ממי תוכל לשאוב רעיון לטבעת האירוסין

לצד הגברים שאולי קל להם לרכוש את הטבעת, ישנם לא מעטים המביעים חשש מרכישת הטבעת המדוברת. אז רגע לפני שמרימים ידיים ומצהירים כי מדובר על משימה בלתי אפשרית, הרי שתוכל לשאוב השראה ורעיון לטבעת די בקלות. מחפשים רעיון לטבעת האירוסין, צריכים הכוונה ועצה טובה? כל הדרכים אל הטבעת המושלמת לאהובתכם.

להמשך קריאה

טבעת בחרת? חייבים הצעת נישואין מרגשת

לאחר מספר שנים מלאות באהבה, הגיע הרגע לעשות את ה-צעד ולמסד את הקשר שלכם. בשביל הצעת נישואין מרגשת צריך טבעת אירוסין מושלמת !

להמשך קריאה

מערבים או לא את החברים ברכישת הטבעת

לטובת קיום הצעת הנישואין, הרי שעליכם לרכוש תחילה טבעת מתוך מגוון של טבעות אירוסין, לתכנן הצעה מרגשת ומיוחדת, ומשם והלאה – הימים אל חתונת השנה ספורים. לא מעטים הגברים שעבורם רכישת הטבעת היא האתגר האמיתי, ועל מנת להבטיח כי הם אכן יעמדו באתגר בהצלחה, הם נעזרים בחברים הקרובים. לא אחת עלתה השאלה האם כדאי לערב את החברים ברכישת הטבעת, וכעת – הגיע הזמן לפסוק אחת ולתמיד: רוכשים טבעת אירוסין לבד או מגייסים את החברים הטובים?

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2019 בע״מ