צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

הקריטריונים שמשפיעים על מחירי היהלומים

עומד רגע לפני בחירת טבעת אירוסין לאשתך לעתיד אך מעוניין, לפני הכול, לדעת בעצם על מה אתה משלם כאשר אתה רוכש טבעת עם יהלום? הגעת למקום הנכון. במאמר הבא נפרט בפנייך את הקריטריונים שמרכיבים את מחירו של היהלום וכך למעשה תוכל להגיע אל יום רכישת הטבעת עם ידע חשוב, ידע שיוכל לאפשר לך אפילו להוריד במחירה הסופי של הטבעת. מבולבל? קח אוויר ובוא נתחיל.

יהלומים – ממה מורכב מחירם?

אז ממה בעצם מורכב המחיר שמשפיע כמה תשלם על היהלום? ובכן, ניתן לומר שיש כארבעה קריטריונים מרכזיים שמשפיעים, בסופו של דבר, על מחיר היהלום וכתוצאה מכך – על המחיר הסופי של הטבעת. מהם הקריטריונים?

1 – קריטריון ראשון עוסק בחיתוך (CUT): מדובר על קריטריון חשוב מאין כמותו והוא מתייחס לליטוש שנעשה ביהלום ולאיכות שלו. כאשר בעל מקצוע ברמה גבוהה מבצע את הליטוש ביהלום, הדבר יבוא לידי ביטוי בכך שהחזרי האור יאפשרו לו להיות נוצץ ואופטימאלי או ההפך הגמור (במידה ומדובר על אדם לא מקצועי) – יהלום חסר חיים וצבע. בנוגע לאפשרויות השונות של סוגי החיתוך ביהלום, ניתן למצוא מידע בקישור הנלווה כעת: סגנונות חיתוך שונים ליהלומים.

2- בהירות (CLARITY) – אז מה הכוונה כאשר מדברים על בהירות או צחיחות של היהלום? ובכן, למעשה מדברים על המצב האופטימאלי שאליו כולנו נשאף והוא: שהיהלום יהיה כמה שיותר נקי מפגמים כך שבסופו של דבר, ככול שיהלום יהיה נקי מפגמים הוא יהיה נוצץ ויפה הרבה יותר ובאופן טבעי – מחירו יהיה גבוה. ישנם פגמים בהם ניתן להבחין בעין וכמובן שישנם פגמים קטים הרבה יותר שאינם פוגמים או מפריעים באופן ממשי לבהירות היהלום שאותם ניתן לגלות באמצעות זכוכית מגדלת/מיקרוסקופ. רוצה לדעת מה מייחד יהלומים? הקלק כעת: מה מייחד יהלומים מאבני חן אחרות

3- צבע (COLOR): באופן אירוני כאשר מדברים על צבע היהלום למעשה מתכוונים בכלל לחוסר הצבע שלו ומדוע? ובכן, ככול שיהלום הוא חסר צבע, כך מחירו יושפע מכך ויהיה יוקרתי יותר. צבעי יהלום מדורגים בסקאלה מהאות D ועד האות Z, ככול שנתקדם מטה באותיות, כך צבע היהלום יהיה פחות ופחות טוב.

קארט (CARAT)- כמובן שמדובר על הפרמטר האחרון והמרכזי של מחירי היהלומים, ככך שהיהלום שוקל יותר כך מחירו יהיה בהתאם.

על מנת להצליח ליהנות ממחיר נוח של יהלומים ניתן לשחק בפרמטרים השונים ולהצליח להגיע "לעמק השווה" הן מבחינת ויפיו של היהלום והן מבחינת המחיר.
רוצה לדעת פרטים על חשיבותה של תעודת גמלוגיות? הקלק על הקישור המצורף: טבעת אירוסין עם תעודת גמולוגית.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

לא מה שחשבתם - מנפצים מיתוסים על טבעות אירוסין זהב לבן

מיתוסים ואגדות אורבניות לא מפסיקים לגדוש את ענף טבעות האירוסין, בדגש על טבעות אירוסין זהב לבן. גם אתם רוצים לרכוש טבעת מסוג זהב זה אך מושפעים מאד מכל המיתוסים שמסביב? הגיע הזמן פעם אחת ולתמיד לשים להם סוף!

להמשך קריאה

טבעת מזהב צהוב או לבן - מה בוחרים

השאלה השכיחה ביותר המופנית אל חנויות התכשיטים היא השאלה בדבר צבע הזהב – הלבן או הצהוב. למרות מה שניתן לחשוב, קביעת צבע הזהב לטבעת מסתמנת כתהליך הפשוט ביותר, המהיר ביותר והקל ביותר. המדריך המלא לבחירת צבע הטבעת, לפניכם:

להמשך קריאה

טבעות אירוסין מיוחדות, איך לקנות את הטבעת הכי מיוחדת שיש ?

מהי הדרך הטובה והנכונה ביותר לבחור טבעת אירוסין מיוחדת עבור הצעת הנישואין המושלמת שלך ? קרא עוד >>

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2022