צרו עמנו קשר בטלפון:077-9972229או שלחו לנו הודעה

דברים שחייב לדעת לפני רכישת טבעות אירוסין

אם גם אתה הגעת לשלב בו אתם מתעניין לגבי טבעות אירוסין, דע כי אתה עתיד בקרוב מאד להפוך את בת הזוג שלך למאושרת בנשים. רכישת הטבעת היא כנראה הרכישה המשמעותית, החשובה והמרגשת ביותר שעשית וגם שתעשה, ועל מנת להבטיח שאתה אכן מבצע רכישה נבונה ומושכלת, חשוב שתכיר את התעודה הגמולוגית. כל עוד רכשת טבעת אירוסין המשובצת ביהלום, מגיע לך לקבל את התעודה הגמולוגית שהינה תעודת הזהות של היהלום שרכשת. באופן זה, אתה מקבל אישור רשמי כי היהלום או היהלומים המשובצים על הטבעת אמיתיים.

 

התעודה הגמולוגית מפרטת בדיוק רב את ערכו של היהלום, כאשר הדירוג מבוסס על ארבעה פרמטרים שלפיהם נקבע ערכו: החיתוך, הצבע, הניקיון והמשקל. בחנויות התכשיטים ישנם מאות דגמים של טבעות אירוסין, כאשר התעודה הגמולוגית של כל טבעת הינה שונה – זאת מאחר ולכל יהלום יש את המאפיינים שלו. כעת, הגיע הזמן שגם אתה תכיר את ארבעת הפרמטרים לעומק, רגע לפני הרכישה הגדולה שאתה עתיד לבצע:

 

1. החיתוך – CUT

הפרמטר הראשון הוא כאמור החיתוך. לא במקרה יש לפרמטר הזה חשיבות רבה כל כך, זאת מאחר והחיתוך הוא זה שמשפיע על הנראות הנוצצת של היהלום. ככל שהליטוש יהיה מדויק ומקצועי יותר, כך יהיה אפקט של החזרי אור רבים יותר ומשמעותיים יותר. הליטוש האיכותי ביותר הוא ליטוש המבוסס על 58 פאות והוא זה שמאפשר את החזר האור האידיאלי.

 

2. הצבע – color

כידוע, ישנם יהלומים בצבעים וגוונים שונים, כאשר הבחירה של מרבית הגברים היא ביהלומים בעלי הגוון הלבן. דעו כי ככל שליהלומים ישנם פחות גוונים, כך הערך שלהם גבוה יותר, ואילו היהלומים בגווני הלבן הם היקרים ביותר וערכם רב. בתעודה הגמולוגית יופיע צבע היהלום בדירוג על פי אות, כאשר הדרגה המוערכת והיקרה ביותר היא דרגת D, והיא מייצגת יהלומים שהם חסרי צבע. ככל שהאות מתקדצת יותר, כך ערך היהלום פוחת.

 

3. ניקיון – CLARITY

ומה באשר לרמת הצחצוח של היהלום? הפרמטר השלישי בתעודה הגמולוגית מתייחס בדיוק לפרמטר זה: ככל שהיהלום שתרכשו יהיה נקי יותר מפגמים, כך הוא יהיה יקר יותר, בעל ערך גבוה יותר ויהיה נוצץ הרבה יותר. הפגמים האפשריים ביהלומים כוללים סדקים, שריטות, נקודות או כל כשל חזותי אחר. שימו לב כי בעוד ישנם פגמים שניתן להבחין בהם, גם ישנם פגמים שרק באמצעות מיכשור הגדלה יהיה ניתן לצפות בהם. כאמור, ככל שהיהלומים יותר נקיים, כך הם יקרים יותר.

 

4. משקל היהלום – CART

ואילו הפרמטר הרביעי והאחרון הוא משקל היהלום. לא טעיתם: ככל שהיהלום שוקל יותר, כך הוא גם עולה לכם יותר. כל קארט של יהלום שוה ערך ל-0.2 גרם. טבעות אירוסין תוכלו לרכוש במגוון רחב של קארטים, כאשר מה שאמור להנחות אתכם הוא גם התקציב שלכם, אך גם נראות הטבעת.

 

לא רוכשים טבעת ללא תעודה גמולוגית!

שימו לב כי בשום פנים ואופן לא מומלץ לרכוש טבעות אירוסין ללא תעודה! הודות לתעודה, אתם יכולים לזכות בשקט הנפשי כי היהלום שנמכר לכם הינו מקורי ואינו תוצר של זיופים. מציעים נישואין בראש שקט ועם יהלום שישמח את בת הזוג שלכם.

DIAMOR ACADEMY #

מידע והשכלה מבית דיאמור

ההחלטה של קניית טבעת אירוסין

רגע לפני ההחלטות שיש לבצע לגבי החתונה צריך לחשוב איזה טבעת אירוסין לקנות לה, הרכישה של טבעת אירוסין היא אחת הקניות הכי חשובות שתעשה. לא מדובר במתנה ליום הולדת שאפשר להחליף, נכון גם טבעת אירוסין אפשר להחליף אבל אתה רוצה לקנות לה את הטבעת המושלמת שתשאיר אותה עם פה פעור ובכי של התרגשות. אתה רוצה שהטבעת הזו שבחרת תלווה אותה לכל החיים המשתפים שלכם.

להמשך קריאה

למה כדאי להביט בקטלוג הטבעות האינטרנטי?

לקראת הצעת הנישואין עליכם לקבל שתי החלטות מרכזיות: האחת היא ההחלטה בדבר המוכנות שלכם והרצון שלכם להצעה, וההחלטה השניה היא בדבר טבעת האירוסין שלכם. 

להמשך קריאה

טבעות אירוסין, זו לא קנייה בלתי אפשרית

קניית טבעות אירוסין מרתיעה גברים רבים מכמה סיבות: הם לא מבינים ביהלומים, הם מפחדים שבת הזוג לא תאהב את הבחירה שלהם, ובכלל הידיעה שטבעת אירוסין כל כך יקרה מרתיעה בפני עצמה. אז הרשו לי לשבור לכן כמה מהמיתוסים על טבעות אירוסין:

להמשך קריאה

כל הזכויות שמורות לדיאמור 2023 - הצהרת נגישות